بین‌المللی

دولت سومالی: ۱۰۰ تروریست الشباب به هلاکت رسیدند

دولت سومالی اعلام کرد در عملیات نیروهای این کشور بیش از ۱۰۰ نفر از عناصر گروه تروریستی الشباب به هلاکت رسیدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،  “عبد الرحمن عداله” معاون وزیر رسانه، فرهنگ و گردشگری سومالی در این باره اعلام کرد عملیات نیروهای نظامی این کشور در منطقه “شابیلی” در مرکز سومالی و طی دو روز انجام شد.

وی گفت که یگان‌های ارتش با همکاری دستگاه اطلاعات و هم‌پیمانان بین‌المللی عملیاتی را علیه عناصر الشباب انجام دادند و در این عملیات بیش از ۱۰۰ تن از عناصر الشباب به هلاکت رسیدند.

پیشتر نیز ارتش سومالی از هلاکت ۲۰۰ تروریست الشباب در منطقه “هیران” در مرکز این کشور خبر داده بود.

الشباب یک گروه مسلح تروریستی وابسته به شبکه القاعده است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ریزی کرده است.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپی در نیروهای مأموریت اتحادیه آفریقا در سومالی موسوم به «AMISOM» را داشته است و نیروهای هوایی اتیوپی علیه گروه الشباب در سومالی بارها دست به حمله زده‌اند.

نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت پشتیبانی سازمان ملل متحد است و نزدیک به ۲۰ هزار سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می‌کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا