بین‌المللی

پاشینیان: قرارداد صلح با جمهوری آذربایجان تا پایان سال امضا می‌شود

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان می‌گوید: دولت این کشور در حال کار بر روی امضای قرارداد صلح با کشور جمهوری آذربایجان است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از اسپوتنیک، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، روز چهارشنبه گفت که کشورش قصد دارد تا پایان سال معاهده صلح با آذربایجان امضا کند.

پاشینیان گفت: من مایلم این پیمان صلح قبل از پایان سال جاری امضا شود و به طور حتم دولت برای تحقق این امر تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

وی که در مقابل نمایندگان پارلمان سخن می‌گفت، اظهار داشت: امیدواریم کار تعیین حدود مرزی تا قبل از امضای معاهده صلح به اتمام رسیده باشد.

به گفته رئیس جمهور ارمنستان قرار است ایروان نشستی را با رهبران سازمان پیمان امنیت جمعی در مورد وضعیت مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان برگزار کند.

وی تاکید کرد دولت و مردم ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی انتظار دارد ارزیابی سیاسی روشنی از وقایع مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان و تصویب نقشه راه برای بازگرداندن تمامیت ارضی ارمنستان داشته باشد.

در ماه مه ۲۰۲۲، روسای جمهوری آذربایجان و ارمنستان به وزارتخانه‌های خارجه خود دستور دادند تا مقدمات مذاکرات صلح بین ایروان و باکو را آغاز کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا