حقوق بشر

کشته شدن دو جوان در شهرهای مهاباد و سنندج با شلیک نیروهای حکومتی

در جریان اعتراضات شب گذشته شهرهای کُردستان که ۱۳ شهر را در بر گرفته بود دست‌کم دو جوان اهل شهرهای مهاباد و سنندج به نام‌های اسماعیل مولودی و محمد شریعتی با شلیک مستقیم نیروهای جمهوری اسلامی کشته شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در جریان اعتراضات شامگاه چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ (۲۶ اکتبر ۲۰۲۲) در شهر سنندج، یک جوان ۲۱ ساله به نام محمد شریعتی در محدوده کمربندی ۲۵ این شهر با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شد.

منابع هه‌نگاو گزارش داده‌اند که محمد شریعتی تنها پسر یک خانواده اهل روستای سیاناو از توابع موچش بوده است.

از سوی دیگر و هم‌زمان، در جریان اعتراضات مهاباد نیز یک جوان دیگر به نام اسماعیل مولودی ۳۵ ساله معروف به سمکو، با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شده است. وی متاهل و پدر یک فرزند نیز است.

پیکر سمکو مولودی شب گذشته بر شانه‌های مردم به مسجد منتقل شده و قرار است که مراسم خاکسپاری وی ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه برگزار شود.

روز گذسته در شهرهای ارومیه، مهاباد، بوکان، سقز، دیواندره، مریوان، سنندج، قروه، کامیاران، روانسر، کرمانشاه، قصرشیرین و ایلام مردم به خیابان‌ها آمدند که در شماری از این شهرها نیروهای حکومتی با گلوله‌های جنگی مردم را به رگبار بسته‌اند و ده‌ها نفر در شهرهای کرمانشاه، سنندج، سقز،بوکان، مریوان، قروه و مهاباد زخمی شده‌اند.

گززارش‌های رسیده حاکی از این است که دو شهروند دیگر در شهرهای سنندج و مهاباد بر اثر تیراندازی نیروهای حکومتی کشته شده‌اند که هه‌نگاو در حال راستی آزمایی این دو مورد است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا