اخبار

اعتراض های مردمی؛ معترضان فرمانداری مهاباد را تصرف کردند

مردم معترض در مهاباد در پی کشته‌شدن یک جوان ۳۵ ساله مقابل برخی ساختمان‌های دولتی تظاهرات کردند. آنها با تصرف ساختمان فرمانداری شعار “کردستان کردستان گورستان فاشیستان” و “ژن، ژیان، ئازادی” را سردادند….

اعتراض های گسترده و بی سابقه در شهر مهاباد در سال های اخیر است. این اعتراض ها در چهل و یکمین روز خیزش سراسری مردم میهن ما و به دنبال مراسم خاکسپاری اسماعیل مولودی از جان باختگان اعتراض های روز گذشته در این شهر آغاز شده است.
امروز پنج‌شنبه ۵ آبان، مردم معترض در مهاباد ساختمان فرمانداری را به تصرف خود درآوردند. اعتراض ها در مهاباد، در پی جان باختن جوان معترض به نام اسماعیل مولودی، ۳۵ ساله، در جریان اعتراض چهلم مهسا امینی در روز چهارشنبه، در این شهر شدت گرفت. بنا بر گزارش‌های منتشره در شبکه‌های اجتماعی پیکر اسماعیل مولودی روز پنج‌شنبه تشییع و به خاک سپرده شد. تصویرهای منتشره نشان می‌دهند که مردم معترض در مهاباد شعار “ژن، ژیان، ئازادی”، “مرگ بر دیکتاتور” و “کردستان کردستان گورستان فاشیستان” سر دادند.
پیکر اسماعیل مولودی معروف به سمکو امروز با شعار انقلابی “کُردستان، کُردستان، گورستان فاشیستان” بر روی شانه های جوانان بدرقه شد. مردم با فریاد شهید نمی‌میرد یاد جاباختگان را گرامی داشتند.
بنا بر گزارش های دریافتی بعد از آن تجمع بسیار بزرگی در مهاباد با شعارهای ضدحکومتی شکل گرفته است، مردم وارد فرمانداری مهاباد شده و بخش هایی از آن را به آتش کشیده شده اند. همچنین گفته می شود اداره ی دارایی نیز به دست مردم افتاده است. مردم به کمیته ی امداد حمله کرده اند. معترضان فروشگاه کوروش وابسته به سپاه پاسداران را نیز آتش زده اند.
بر پایه ی گزارش های جدیدتر نیروهای سرکوب به روی مردم آتش گشوده اند. گفته می شود تعداد زخمی ها زیاد است. معترضان پس از اتمام خاکسپاری داخل شهر تظاهرات کرده و کلانتری ۱۱ مهاباد، ساختمان فرمانداری، اداره دارایی و کمیته امداد را محاصره کردند. پایگاه خبری “کولبر نیوز” ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد معترضان به ساختمان بانک سپه و فروشگاه کوروش نیز حمله کردند. در ویدیوئی دیگر آتش گرفتن یک کیوسک پلیس دیده می‌شود.
به گزارش هه‌نگاو، اسماعیل مولودی، روز چهارشنبه با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی کشته شد. او متأهل و دارای یک فرزند بود. این سازمان حقوق بشری همچنین از کشته شدن دو معترض در قصرشیرین و سنندج نیز خبر داده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا