بین‌المللی

تصمیم آمریکا برای اختصاص بسته کمکی ۲۷۵ میلیون دلاری به اوکراین

آمریکا قصد دارد به زودی بسته جدید کمک امنیتی به اوکراین به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار را اعلام کند که شامل مهمات برای سیستم‌های موشکی با دقت بالا و سایر تجهیزات نظامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که واشنگتن قصد دارد به زودی یک بسته جدید کمک امنیتی ۲۷۵ میلیون دلاری به اوکراین را اعلام کند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس ضمن اعلام این خبر گزارش داد که واشنگتن یک بسته کمکی امنیتی جدید به اوکراین را به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار اعلام خواهد کرد. با این حال، این بسته شامل سلاح‌های اصلی جدید نیست، بلکه مهمات برای سیستم‌های موشکی با دقت بالا و سایر تجهیزات نظامی را شامل می‌شود.

در همین زمینه، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا اخیراً تأکید کرد که کنگره این کشور به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد، حتی اگر دموکرات‌ها اکثریت خود را در انتخابات میان دوره‌ای آتی از دست بدهند.

بلینکن در مصاحبه‌ای با رسانه‌های کانادایی در پاسخ به این سوال که آیا حمایت کنگره از اوکراین در صورت پیروزی جمهوری خواهان تغییر خواهد کرد یا خیر، گفت: تصور نمی‌کنم که تغییر اساسی ایجاد شود. اکنون، هیچ کس نمی‌تواند آینده را پیش بینی کند، اما بر اساس یافته‌های موجود، فکر می‌کنم حمایت ثابت و از طرف دو حزب از اوکراین وجود دارد.

اوکراین از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه گذشته، از کشورهای غربی به رهبری آمریکا، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی کمک‌های مالی و نظامی به ارزش میلیاردها دلار دریافت کرده است که در جدیدترین نمونه، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اواسط ماه جاری میلادی بسته کمک نظامی جدیدی به اوکراین را به ارزش ۷۲۵ میلیون دلار اعلام کرد.

نکته قابل توجه این است که کشورهای غربی از طریق حمایت‌های مادی، نظامی و سیاسی که به کی یف ارائه می‌کنند، به دنبال طولانی کردن جنگ در اوکراین هستند. حال اینکه مسکو بارها تأیید کرده است که عملیات نظامی در منطقه «دونباس» تا زمانی که تمام وظایف محول شده به آن محقق نشود، متوقف نخواهد شد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا