جوانان

طالبان برای محروم ساختن دختران از مدرسه، آن‌ها را مورد بازرسی بدنی قرار می‌دهد

بنا به گزارش مؤسسه صلح آمریکا، طالبان برای یافتن نشانه‌های بلوغ، دختران افغانستانی را مورد بازرسی بدنی قرار می‌دهند تا آن‌ها را از رفتن به مدرسه محروم کنند….
مؤسسه صلح آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۷ اکتبر/پنجم آبان‌ماه، اعلام کرد که طالبان در پاسخ به اعتراضات مسالمت‌آمیز زنان و دختران افغانستانی، خشونت‌های جدید خود علیه آن‌ها را به گونه چشمگیری افزایش داده‌اند. بنا بر گزارش این نهاد، طالبان برای یافتن نشانه‌های بلوغ، دختران افغانستانی را مورد بازرسی بدنی قرار می‌دهند تا آن‌ها را از رفتن به مدرسه محروم کنند.

در بخشی از این گزارش آمده است که وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان به کارکنان مورد تایید خود در مدارس ابتدایی دستور داده‌اند تا دختران دانش‌آموز ۱۰ تا ۱۱ ساله را مورد بازرسی بدنی قرار دهند و در صورت یافتن نشانه‌های بلوغ، آن‌ها را از مدرسه اخراج کنند.

چهارده ماه پس از روی کار آمدن دوباره گروه طالبان در افغانستان و درحالی که درهای مدارس دخترانه در این کشور به روی دانش‌آموزان بالای کلاس ششم همچنان بسته است، مؤسسه صلح ایالات متحده آمریکا در گزارش اخیر خود تاکید کرد که این گروه برای تحکیم قدرت خود، حملات خشونت‌آمیز به زنان و دختران را در شهر‌های بزرگ، بویژه در کابل افزایش داده است.

شماری از فعالان حقوق زنان در گفت‌وگو با مؤسسه صلح آمریکا گفته‌اند که تشدید خشونت‌های جدید گروه طالبان در پاسخ با مطالبات زنان و دختران در افغانستان برای بدست آوردن حقوق شان و همچنین در پاسخ قیام‌های آزادی‌خواهانه زنان در ایران صورت گرفته است.

رادیو فرانسه

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا