جوانان

فرمانده سپاه پاسداران تهدید می کند؛جوانان دیگر به خیابان نیایند

فرمانده سپاه پاسداران تهدید کرد که امروز، روز پایان “ اغتشاشات“ است و جوانان دیگر به خیابان نیایند. این در حالی است که اعتراض ها در ده ها دانشگاه ادامه دارد. رئیس سازمان بهداشت جهانی از وضعیت زخمی‌های اعتراض های مردمی در ایران ابراز نگرانی کرده است…

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران روز شنبه ۷ آبان، در مراسم تشیع جنازه کشته شدگان در حمله مسلحانه به شاهچراغ در شیراز گفت: “ما به جوانانمان، می‌گوییم شرارت را کنار بگذارید. امروز روز پایان [اعتراض های مردمی] است دیگر به خیابان نیایید!”
فرمانده سپاه مثل همیشه با بیان این که „دشمنان“ جوانان ایران را فریب می‌دهند تاکید کرد: “در این سرزمین به شما کسی اجازه آتش‌سوزی نمی‌دهد.” مردم هم به درستی سوال می کنند: مگر جوانان زندان اوین را آتش زدند؟ آتش زن شمایید نه جوانان!
از سخنان سلامی چنین برمی‌آید که حکومت راهی برای خود ندارد جز سرکوب و قصد اعمال خشونت بیش از پیش!
او علاً مردم را تهدید می کند که دنبال حقیقت نروید و آزادی و عدالت طلبی را مطرح کنید و خواستار حقوق فردی و اجتماعی نباشید. یونیفرم به تن می گوید: “یونیفورم آمریکایی‌“ به‌تن نکنند.
فرمانده سرکوبگر خطاب به دانشجویان می گوید: “دانشگاه‌ها را تبدیل به میدان جنگ نکنید راه بازگشت [ به جهنم جمهوری اسلامی] باز است.”
در چنین وضعیتی است :ه رئیس سازمان بهداشت جهانی، تدروس ادهانوم قبریسیوس، روز شنبه ۷ آبان، از تعداد زیاد زخمی‌ها و جان باختگان در اعتراض های سراسری مردم در ایران ابراز نگرانی کرد.
ادهانوم در حساب توئیتری خود نوشت: “باید برای آنها که به خدمات پزشکی نیاز دارند دسترسی بی قید و شرط فراهم شود، از جمله باید از خودروهای پزشکی و تجهیزات استفاده متناسب شود و کادر درمان بتواند به بیماران کمک کند.”
گزارش‌هایی در مورد استفاده ماموران امنیتی از آمبولانس‌های بدون شماره، بازداشت زخمی‌ها، حمله به پزشکان و دخالت در کار پزشکی قانونی انتقادات گسترده‌ای را در روزهای اخیر به همراه داشته است.
به گزارش دویچه وله، امروز شنبه ۷ آبان تجمع‌های اعتراضی متعددی در شماری از دانشگاه‌های ایران برگزار شد.
دانشگاه هنر و معماری پارس، دانشگاه جندی شاپور اهواز، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه خواجه نصیر از جمله دانشگا‌ه‌هایی هستند که شاهد تجمع اعتراضی بودند.
در ویدیو‌هایی که از این تجمع‌های اعتراضی منتشر شده شعارهایی چون “خامنه‌ای نکبت، عامل هر جنایت”، “زن، زندگی، آزادی”، “از زاهدان تا تهران، خونین تمام ایران” و “مرگ بر دیکتاتور” شنیده می‌شوند.
در دانشکده فنی تهران نیز دانشجویان با شعار “این نقشه تکراریه، داعش خود سپاهیه” به حمله مسلحانه در شاهچراغ اشاره کردند.
در ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حضور انبوه مردم اراک در مراسم خاکسپاری مهرشاد شهیدی که در جریان اعتراضات هدف گلوله قرار گرفت دیده می‌شود. تشییع جنازه مهرشاد شهیدی ۱۹ ساله که دو روز دیگر می‌توانست جشن تولد ۲۰ سالگی‌اش را برگزار کند با شعارهای ضد حکومتی همراه شد. ماموران امنیتی نیز برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا