جوانان

یورش ددمنشانه به خوابگاه دانشجویی صدف اهواز

دانشجویان، امروز صدای دانشجویان اهواز باشند؛ نیروهای امنیتی و لباس شخصی در ادامه خشونت‌ها و سرکوب‌های روزهای گذشته، با یورش به حریم امن خوابگاه دانشجویی یورش برده و با نقض حتی قوانین مصوب خودشان در نیمه‌های شب با اسلحه و شوکر و اسپری فلفل وارد خوابگاه شده و دانشجویان را با ضرب و شتم و ضربات شوکر از خوابگاه بیرون برده، ربودند. آنها به روی دانشجویان اسلحه کشیدند و با به‌پرواز درآوردن پهباد کوادوکپتر بر فراز خوابگاه و تصویربرداری هوایی از خوابگاه سعی در به‌وحشت انداختن دانشجویان داشتند…

بار دیگر حرمت دانشگاه شکسته شد و نیروهای امنیتی و لباس شخصی در ادامه خشونت ها و سرکوب های روزهای گذشته، این بار به حریم امن خوابگاه دانشجویی یورش برده و حتی قوانین مصوب خودشان را در نیمه های شب نقض کرده و با اسلحه و شوکر و اسپری فلفل وارد خوابگاه شده و دانشجویان را با ضرب و شتم و ضربات شوکر از خوابگاه بیرون برده و ربودند و به روی دانشجویان اسلحه کشیدند و با به پرواز درآوردن پهباد کوادوکپتر بر فراز خوابگاه و تصویربرداری هوایی از خوابگاه سعی در به وحشت انداختن دانشجویان داشتند.

خوابگاههای اهواز بویژه خوابگاه صدف متعلق به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در بامداد امروز ۷ آبان ساعتها و لحظات پر از استرس و تنش و تشنج را سپری نموده و تا کنون که ساعت حدود ۷ صبح است دانشجویان معترض در محوطه خوابگاه گردهم آمده اند و نیروهای امنیتی همچنان در بیرون خوابگاه مستقرند. متاسفانه معاون دانشجویی و رئیس حراست سوار بر خودروی دوکابین دانشگاه لحظاتی قبل از حمله به خوابگاه، به سرپرست و نگهبان خوابگاه دستور دادند خوابگاه را ترک کنند و هنگام ورود نیروهای لباس شخصی و امنیتی از فاصله چندمتری خوابگاه،  سوار بر خودرو نظاره گر این صحنه های تلخ بودند.

این اتفاق تلخ و تاسف بار را به همه دانشجویان و دانشگاهیان کشورمان تسلیت می گوییم و از همه دانشجویان عزیز می خواهیم امروز صدای دانشجویان اهواز باشند و تا روشن شدن ابعاد این حادثه تلخ و برخورد با همه آمران و عوامل حمله به حریم امن خوابگاه دانشگاه و استعفای مسئولان مربوطه در وزارت بهداشت دست از اعتراض نکشند.

دانشجویان عزیز، در همه دانشکاههای ایران!

ما را تنها نگذارید. این چند ساعت  وحشیانه ترین و تلخ ترین لحظات را به چشم دیدیم. دوستان مارا با ضربه های پیاپی شوکر و درحالیکه یکی شان از هوش رفته بود با خود بردند. سر محمد صفایی چندین بار به زمین و دیوار و درب خوابگاه برخورد کرد و در آخرین لحظات که سوار خودرویش میکردند از حال رفته بود.

از همه دانشجویان عزیز و شریف کشورمان در گوشه گوشه ایران می خواهیم صدای دانشجویان اهواز باشند و مسئولان حاکمیت و وزارتین علوم و بهداشت را مجبور به پاسخگویی و مسئولیت پذیری در قبال این حادثه تاسف بار کنند.

از طرف جمعی از دوستان دانشجویتان در خوابگاه صدف اهواز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا