گوناگون

نرخ تورم کشور با تفکیک استانی

‍آمار تورم سالانه و ماهانه به تفکیک استان‌ها؛ از تورم ۴۸ درصدی بویراحمد تا تورم ۳۸ درصدی خوزستان….
در ماه مهر امسال بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان البرز با ۴.۰ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خوزستان با ۱.۹ درصد است.

مرکز آمار ایران نرخ تورم کشور را به تفکیک استان اعلام کرده است.
در ماه مهر امسال بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان البرز با ۴.۰ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خوزستان با ۱.۹ درصد است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۴۸.۶ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان سیستان و بلوچستان (۵۷.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان زنجان با رقم (۴۲.۴ درصد) است.
تورم سالانه
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ۱۴۰۱ برای خانوارهای کشور به عدد ۴۲.۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۴۸.۲ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (۳۸.۴ درصد) است.
خانوارهای شهری
در مهر ماه ۱۴۰۱، بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان قزوین با ۴.۳ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۲.۱ درصد است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۴۷.۷ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام (۵۶.۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان بوشهر (۴۰.۱ درصد) است.
خانوارهای روستایی
در مهر ماه ۱۴۰۱، در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۵.۳ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خوزستان با ۰.۵ درصد بوده است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۴۰۱ برای خانوارهای روستایی به عدد ۴۶.۲ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان قزوین (۵۱.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان همدان (۳۹.۹ درصد) است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا