دیدگاه‌ها

شماری از کارگران پروژه‌ای صنعت نفت پیش از شکل‌گیری اعتصاب بازداشت شدند

نیروهای حکومتی فضا را چنان امنیتی کرده‌اند و کارگران را بازداشت می‌کنند که اعتصاب کارگران به تعویق افتاد.

در پی انتشار فراخوان اعتصاب کارگران پروژه‌ای صنعت نفت برای شنبه ۷ آبان، نیروهای امنیتی تعدادی از کارگران را بازداشت کردند. شورای سازماندهی کارگران پروژه‌ای نفت دستگیری کارگران را محکوم کرده و از تعویق اعتصاب به دلیل تشدید جو امنیتی در مناطق نفتی خبر داد.

به نوشته شورای سازماندهی کارگران پروژه‌ای نفت، یکی از دستگیرشدگان محمد ململی گلزاری نام دارد. محمد ململی گلزاری، جمعه ۶ آبان در پارک بی‌بی‌مریم شهر ایذه توسط مأموران امنیتی بازداشت شده و اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت او در دست نیست.

هفته گذشته «کمپین کارکنان پروژه‌های نفت و گاز» و شورای سازماندهی کارگران پروژه‌ای از تصمیم کارگران پروژه‌ای صنعت نفت به اعتصاب خبر دادند. اعتصاب قرار بود در اعتراض به سرکوب و کشتار معترضان و در همبستگی با مبارزات مردم روز شنبه ۷ آبان آغاز شود.

به نوشته شورای سازماندهی کارگران پروژه‌ای نفت، نیروهای امنیتی در هماهنگی کامل با حراست پالایشگاه‌ها و سایر پروژه‌های نفتی جو ارعاب و سرکوب را تشدید کرده و شماری از کارگران را دستگیر کرده‌اند.

کارگران پروژه‌ای نفت روزهای ۱۸ و ۱۹ مهر در چند مرکز نفتی از جمله عسلویه و پالایشگاه آبادان در همبستگی با جنبش اعتراضی سراسری دست از کار کشیدند و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سردادند. این اعتصاب با دخالت نیروهای امنیتی و حراست نفت سرکوب شد و دستگیری بیش از ۲۰۰ کارگر را در پی داشت. تعدادی از کارگران بازداشتی به قید وثیقه آزاد شدند اما شمار دیگری هنوز در اسارت نیروهای امنیتی هستند و اطلاعی از آن‌ها در دست نیست./رادیو زمانه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا