دیدگاه‌ها

باخت سنگین و رسوایی حاکمیت در دانشگاه ها

ادامه رفتارهای عصبانی حاکمیت، باعث رسوایی بیشتر می شود و البته دانشجویان را منسجم تر و همدل تر و در به ثمر رساندن اعتراضات خود مصمم تر خواهد کرد و خود این برخوردها به نقطه عطف و قدرت بسیج کننده ای برای تداوم جنبش دانشجویی و اتحاد بیشتر با مردم مبدل خواهد شد و آنان را وارد راه بی بازگشتِ عبور از حاکمیت استبداد و گذار به دموکراسی خواهد نمود‌.

میلاد رضایی

به جرات می توان گفت هیچیک از ناظران و تحلیلگران سیاسی، این حد از مقاومت و ایستادگی دانشجویان دانشگاههای کشور را در برابر انواع و اقسام فشارها، بازداشتها، تهدید و تعلیق و اخراجها و… پیش بینی نمی کرد.

حاکمیت و در راس آن شخص علی خامنه ای در این حدودا ۴۵ روز و از روز اول بازگشایی دانشگاهها به چشم خود دیدند که فرزندان نخبه، باهوش و بااستعداد ملت ایران چگونه فریاد آزادی و عدالت و مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای سردادند و افقی تازه را به روی ملت ایران گشودند.

برخوردهای خشونت آمیز اخیر، بازداشت، تعلیق و اخراج های غیرقانونی دانشجویان، مجازی کردن کلاس های درس، واردات افراد غیردانشجو و نیروهای لباس شخصی برای برگزاری تجمعات فرمایشی در داخل دانشگاهها همگی نشان می دهد که مقبولیت و مشروعیت حاکمیت در نزد فرزندان نخبه و فرهیخته کشور تا چه حد سقوط کرده است.

این برخوردها خود بهترین نشانه و سند برای سقوط حاکمیت و راس هرم آن نزد شریف ترین، عزیزترین و نخبه ترین فرزندان این ملت است.

اینکه حاکمیت ناچار می شود تعدادی از دانشجویان را از ورود به دانشگاه منع کند و بدیهی ترین قوانین دانشگاهی را زیر پا بگذارد دقیقا نشان دهنده اوج استیصال و باخت سنگینش در دانشگاه است. ادامه رفتارهای عصبانی حاکمیت، باعث رسوایی بیشتر می شود و البته دانشجویان را منسجم تر و همدل تر و در به ثمر رساندن اعتراضات خود مصمم تر خواهد کرد و خود این برخوردها به نقطه عطف و قدرت بسیج کننده ای برای تداوم جنبش دانشجویی و اتحاد بیشتر با مردم مبدل خواهد شد و آنان را وارد راه بی بازگشتِ عبور از حاکمیت استبداد و گذار به دموکراسی خواهد نمود‌./سحام نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا