حقوق بشر

یک شهروند کُرد زیر شکنجه ماموران حکومتی در تهران کشته شد

یک شهروند اهل اشنویه (شنو) به نام سامان قادرپور ۳۷ ساله که که در جریان اعتراضات اخیر تهران بازداشت شده بود، زیر شکنجه ماموران امنیتی جانباخت.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، سامان قادرپور در جریان اعتراضات اخیر در تهران بازداشت شده و متعاقباً بر اثر شکنجه و آزار شدید در روز شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ (۲۹ اکتبر ۲۰۲٢) ماموران جانش را از دست داده است.

به گفته یک منبع مطلع، روز دوشنبه نهادهای امنیتی از طریق تماس تلفنی خانواده قادرپور را مطلع کرده‌اند که برای شناسایی فرزندشان به تهران بروند و عموی سامان پس از مراجعه به سردخانه بهشت زهرا جسد وی را شناسایی کرده است.

این منبع که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود به هه‌نگاو گفت: ” نهادهای امنیتی به عموی سامان گفته‌اند که وی در اثر ایست قلبی فوت شده، اما عمویش تاکید کرده که صورت سامان در اثر شکنجه کاملاً کبود و زخمی  شده بود”.

به گفته منبع مذکور، پیکر سامان در بهشت زهرای تهران کفن شده و نهادهای امنیتی به خانواده قادرپور گفته‌اند که مراسم خاکسپاری پیکر سامان قادرپور باید با هماهنگی اداره آگاهی اشنویه برگزار شود و هچ کس حتی مادرش حق مشاهده پیکر وی را ندارند”.

پیکر سامان قادرپور امشب به خانواده‌ا‌ش تحویل داده شده و قرار است فردا در شهر زادگاهش به خاک سپرده شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا