بین‌المللی

۶۹ درصد از شهروندان آلمانی از عملکرد دولت ائتلافی ناراضی هستند

نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد ۶۹ درصد آلمانی ها از عملکرد دولت ائتلافی حاکم متشکل از حزب سوسیال دموکرات، سبزها و حزب دموکرات آزاد ناراضی هستند.

به گزارش ایرنا، بر اساس نظرسنجی شرکت تحقیقات سیاسی (Infratest dimap) آلمان که توسط شبکه آی آر دی منتشر شد،  ۵۵ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که دولت آلمان تلاش دیپلماتیک کافی برای پایان دادن به درگیری در اوکراین انجام نمی دهد.

این نظرسنجی علاوه بر این نشان داد که ۶۶ درصد از آلمانی ها، که ۹ درصد بیشتر از ماه اکتبر است، به شدت نگران ناتوانی خود در پرداخت قبوض در بحبوحه افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی هستند.

این نظرسنجی از ۳۱ اکتبر تا ۲ نوامبر از یک هزار و ۳۰۷ پاسخ دهنده انجام شد. حداکثر خطای این نظرسنجی ۲ تا ۳ درصد تخمین زده شده است.

در آذر ماه سال گذشته سه حزب سوسیال دموکرات، لیبرال دموکرات و سبز آلمان در نشستی خبری در برلین اعلام کردند که در مورد تشکیل دولت ائتلافی به توافق نهایی رسیده‌اند.

این توافق پس از مذاکرات نهایی ۲۱ نماینده از این سه حزب به دست آمد. ائتلاف جدید اولین ائتلاف سه حزبی در تاریخ آلمان به حساب می‌آید و بر عصر زمامداری آنگلا مرکل صدراعظم محافظه‌کاری که ۱۶ سال سر کار بود و به یکی از معروف ترین چهره های سیاسی بدل شد پایان داد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا