زحمتکشان

حکومت سراپا فاسدی که دستمزد زحمتکشان را پرداخت نمی‌کند

اعتراض کارگران نگهبان قطار شهری اهواز به عملی نشدن وعده‌ی پرداخت حقوق

کارگران بخش حراست و نگهبان قطار شهری اهواز به محقق نشدن وعده‌ها برای وصول مطالبات‌شان اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران بخش حراست و نگهبان قطار شهری اهواز؛ صبح امروز شنبه (۱۴ آبان ماه) به محقق نشدن وعده‌های داده شده برای وصول مطالباتشان اعتراض کردند.

آن‌ها مدعی‌اند برخلاف وعده‌ای که مدیران شرکت پیمانکاری کیسون به آن‌ها داده بودند، هنوز ۱۴ماه معوقات مزدی به کارگران پرداخت نشده است.

این کارگران گفتند: در آخرین پیگیری‌های صنفی کارگران بخش حراست در هفته‌های گذشته، مدیران و مسئولان قول دادند  تا پنجم آبان ماه جاری حداقل بخش کمی از مطالباتمان را پرداخت می‌کنند که هنوز عملی نشده است…

آن‌ها با بیان اینکه فعالیت پروژه قطار شهری اهواز از ماه‌های پایانی سال ۹۷ متوقف شده و در حال حاضر فقط ۱۱۳کارگر مشغول نگهبانی از تجهیزات و ماشین آلات کارگاه هستند، افزود: منتظر عملی شدن پرداخت مطالبات مزدی، معوقات بیمه‌ای و سنواتی، تامین امنیت شغلی، تعیین تکلیف وضعیت قطار شهری اهواز و مدیریت کارگاه هستیم.

کارگران با بیان اینکه مسئولیت کنونی او و همکارانش از سال ۹۱ برعهده مجری پروژه قطار شهری اهواز سپرده شده است، گفت: طی چند سال گذشته برای تعیین تکلیف وضعیت شغلی و مطالباتمان مراجعاتی داشته‌ایم که در نتیجه آن برخی مسئولان وعده رسیدگی به وضعیت کارگران باقیمانده قطار شهری را دادند اما هنوز نه فعالیت کارگاه آغاز شده و نه مطالبات مزدی کارگران پرداخت شده است.

کارگران خدماتی شهرداری «زاهدان» معوقه مزدی طلبکارند

جمعی از کارگران خدماتی شهرداری «زاهدان» از چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از قرار معلوم کارگران خدماتی شهرداری زاهدان در استان سیستان و بلوچستان سه ماه دستمزد و عیدی ۱۴۰۰ را هنوز دریافت نکرده‌اند.

این کارگران که از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده نگرانند، می‌گویند: مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، مشکلات زیادی برایمان به وجود آورده است.

به گفته کارگران خدماتی شهرداری زاهدان؛ با وجود همه مشکلاتی که در زمینه دریافت حقوق با آن مواجهیم، توقع داریم مسئولان شهرداری زاهدان به مساله معیشت و پرداخت دستمزد کارگران مجموعه خود به ویژه پاکبانان رسیدگی کنند.

طبق اظهارات این کارگران؛ اخیرا در جلسه‌ای که از سوی مسئولان شهری برگزار شده، حاضران وعده پیگیری مطالبات کارگران را داده‌اند…

کارگران در خاتمه از شهردار و شورای شهر درخواست کردند که حقوق معوقه را پرداخت نمایند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا