اجتماعی

آب با طعم خاک در پُر رودخانه‌ترین استان کشور

با شروع اولین بارش‌ها در استان، آب اهواز و برخی شهرهای استان کِدر و متعفن شده است، این در حالی است که مدیرعامل آبفا گفته این مشکل برطرف شده است.

در خوزستان و به‌خصوص برخی شهرهایش مانند اهواز، بالازدگی فاضلاب، نوارهای حفاری شده آبفا که به گل‌ولای تبدیل می‌شوند، نشست‌های زمین، ترمیم‌های بد آسفالت و نظایر آن، برای مردم مشکل ساز شده است.

حالا علاوه بر مشکلات بالا مشکل دیگری به اهواز اضافه شده، کدورت آب و بوی تعفن غیرقابل‌تحمل مشکل دیگری که بعد از اولین‌ بارش‌ها در استان پدیدار شده که علاوه بر بیماری‌های روده‌ای و التور مردم اهواز را ابتدایی‌ترین الزامات هر انسان مانند شست و شو و نظافت محروم کرده است.

محمدرضا کرمی‌نژاد، مدیرعامل آبفا خوزستان در این باره به ایلنا گفت: بعد از بارش شدید باران در بالادست میزان کدورت آب غدیر بالا رفته بود که شب گذشته پایین آمد و امروز وضعیت آب مطلوب است و خانه‌هایی که هنوز آب کِدری دارند به این دلیل است که هنوز آب در مخزن‌ها مانده و باید چند دقیقه‌ای شیر آب را باز نگه دارند تا آب تمیز جایگزین شود.

او افزود: بارش‌های سنگین در بالادست باعث کدورت آب شد که به تصفیه‌خانه‌ها نیز منتقل شده بود.

این در حالی است که خبرنگاران طی تماس با چند شهروند اهوازی از ادامه‌دار بودن این مشکل خبر دادند و حتی چند دقیقه‌ای شیر آب را باز گذاشته‌اند؛ ولی تغییری احساس نشد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا