زحمتکشان

اعتصاب ۲۰۰ هزار کارمند و کارگر صنایع فلزی در آلمان

با فراخوان سندیکای کارکنان صنایع فلزی “IG Metall” حدود ۲۰۰هزار تن از شاغلان این عرصه برای افزایش ۸ درصدی دستمزد، اعتصاب کرده‌اند.

آلمان در روزهای اخیر شاهد اعتصاب گسترده کارکنان صنایع فلزی و زیرمجموعه‌های این صنعت بوده است.

در هفته اخیر ، بیش از ۲۰۰ هزار کارمند و کارگر به طور موقت کار خود را متوقف کردند و با حضور در اعتصابات سازماندهی شده از سوی سندیکای “IG Metall”، مطالبات خود  از کارفرمایان را طرح کردند.

اعتصاب‌کنندگان به دنبال افزایش ۸ درصدی حقوق و دستمزد هستند. این در حالی است که کارفرمایان مبلغ ۳ هزار یورو را به عنوان “پرداخت ویژه” به هر فرد شاغل در طول ۳۰ ماه آینده پیشنهاد داده‌اند.

صنایع فلزی در آلمان از بزرگترین شاخه‌های اقتصاد در کشور محسوب می‌شود. ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این حوزه شاغل هستند؛ از جمله در شرکت‌ها و کارخانه‌‌‌های بزرگ مربوط به تولید خودرو و کشتی‌سازی.

یورگ هُفمان، رئیس سندیکای “IG Metall” اشاره می‌کند: «میزان بالای مشارکت در اعتصابات، نشانگر آن است که کارگران و کارمندان از خواست افزایش ۸ درصدی حقوق‌ها و دستمزد‌ها، حمایت می‌کنند.»

او  خاطرنشان می‌کند: «پرداخت ویژه‌ای که تاکنون پیشنهاد شده است، به عنوان یک مبنای جدی برای مذاکره مطرح نیست. کارمندان و کارگران نیاز به افزایش دائمی و منظم حقوق و دستمزد خود دارند.»

مذاکره نمایندگان کارکنان و کارفرمایان بر سر نرخ بالای تورم در آلمان همراه با افزایش مخارج روزمره زندگی جریان دارد و هر یک از طرفین استدلالی ارائه می‌دهد.

کارفرمایان می‌گویند افزایش چشمگیر هزینه‌های انرژی و مواد خام در فرایند تولید صنعتی، تامین مالی افزایش احتمالی حقوق‌ها و دستمزدها را دشوار کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا