اجتماعی

رانش زمین در محدوده روستاهای نرگس‌لو و گلی خطرناک است

سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: رانش زمین در محدوده روستاهای نرگس‌لو و گلی در شهرستان بجنورد خطرناک است.

مرتضی رجایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه چند سالی است در حوالی این دو روستا شاهد رانس زمین هستیم، اظهار کرد: از آنجاییکه جاده ترانزیتی نیز از این محل عبور می کند، مسئله را تبدیل به یک موضوع خطرآفرین کرده است.

وی تاکید کرد: در همین ارتباط پیگیری های لازم انجام و جلساتی برگزار شده است و باید مطالعات در این خصوص صورت گیرد تا اعتبار لازم به منظور رفع مناطق خطر آفرین نیز اختصاص یابد.

رجایی در ادامه با بیان اینکه دو حادثه طبیعی سیل و زلزله هر ساله مناطق مختلفی در خراسان شمالی را تهدید می کند، افزود: خطر جاری شدن سیلاب در این استان بیشتر است و هر ساله به بخش های مختلف همچون کشاورزی خسارت هایی وارد می شود.

وی ادامه داد: حتی شهرهای خراسان شمالی نیز در مسیر خطر سیل قرار دارند که یکی از این مکان ها مسیل هایی است که از شهرها عبور می کند. در همین راستا اعلام کرده ایم تا دستگاه های ذی‌ربط، پروژه هایی همچون ایجاد پل، ساخت دیوار ساحلی و … را تعریف و اجرا کنند.

وی تصریح کرد: البته در سال های گذشته به علت نبود اعتبارات کافی، برخی از اقدامات ضروری در حوزه کنترل سیلاب در استان اجرا نشده که باید به مرحله اجرا درآید.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا