حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۶ شهروند در شهرهای مختلف

در روزهای اخیر ۶ شهروند در شهرهای مریوان، سنندج و ممسنی در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱، مشعل علمداری، شهروند ساکن ممسنی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروند زن به هرانا گفت: “وی اوایل آبان ماه بدون حجاب اجباری، در خیابان های این شهر قدم زد و پس از چند روز بازداشت شد. اتهام مطروحه علیه این شهروند شعارنویسی و فعالیت های اعتراضی در فضای مجازی عنوان شده است. خانم علمداری به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در شیراز منتقل شده است اما از مکان دقیق نگهداری وی اطلاعی در دست نیست”.

همچنین وبسایت کردپا، از بازداشت ۵ شهروند معترض در شهرهای سنندج و مریوان خبر داد.

براساس این گزارش، هویت این شهروندان رحمت (فامیلی نامشخص)، اسماعیل (فامیلی نامشخص)، جمال کرمی و شاهو کرمی در سنندج و شاخوان خاوری در مریوان عنوان شده است.

بازداشت آقای خاوری روز دوشنبه ۱۶ آبان صورت گرفته است و تا کنون از محل نگهداری هیچ یک از شهروندان اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر، شهریار شمس، دانشجوی دانشگاه آزاد تهران شمال کماکان در زندان اوین در اعتصای غذا بسر میبرد.

شهریار شمس، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه ۹۶، روز سه شنبه ۵ مهرماه امسال بازداشت و در تاریخ ۲۴ مهرماه با تودیع وثیقه آزاد شده بود. وی مجددا روز شنبه ۱۴ آبان توسط نیروهای امنیتی در بازداشت شد و در اعتراض به بازداشت شبانه و غیرقانونی خود در بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب زد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا