جوانان

بیانیه جمعی از پزشکان کودکان و رشته‌های وابسته به طب کودکان

هشدار آسیب‌های ناشی از بحران‌های اجتماعی و محتوای خشونت‌آمیز اخبار در کودکان! بیش از ۶۲۰ نفر از پزشکان متخصص کودکان و رشته‌های وابسته به طب کودکان در سی و چهارمین همایش سالانه طب کودکان ایران با امضای بیانیه‌ای نسبت به رفتار ناصحیح با جامعه نوجوان و خردسال کشور هشدار دادند….

این بیانیه که در پی برگزاری سی و چهارمین همایش سالانه طب کودکان ایران تنظیم شده است، با تاکید بر اهمیت سال‌های تکامل جسمی، روانی و عاطفی دانش آموزان، آنها را از آسیب‌پذیرترین افشار اجتماعی دانسته و باور دارد که آسیب‌های ناشی از بحران های اجتماعی و محتوای خشونت آمیز اخبار، می تواند منجر به عوارض ماندگاری برای این کودکان گردد.

امضاء کنندگان این بیانیه از دست اندرکاران، به‌ویژه مسئولین آموزش و پرورش، معلمین و رسانه های عمومی به ویژه صدا و سیما درخواست کرده اند از انتشار مستقیم محتوای خشونت‌بار و ثقیل اخبار، اشاعه افکار جهت‌دار حزبی/ سیاسی و گفتارهای مغایر با روح لطیف گروه سنی نوجوانان به شدت پرهیز نمایند.

همچنین در این بیانیه خواستار توقف برخورد خشونت آمیز با کودکان و نوجوانان اعم از برخوردهای فیزیکی، توهین و تهدید کلامی و استرس‌های روانی و اجبار دانش آموزان به شرکت در برنامه های خاص که مصداق سوء رفتار با کودکان و نوجوانان می با‌شد شده و تقاضای توقف فوری این رفتارها و حمایت و حفاظت بیشتر از این نسل آسیب پذیر در ابعاد جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی در بحران‌ها شده اند.

لازم به ذکر است بیش از ۳۶۵ متخصص کودکان و پزشکان رشته‌های فوق تخصص کودکان و ۲۵۸ پزشک و کادر جامعه پزشکی مرتبط با سلامت کودکان که جمعی از آنان اعضاء هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور هستند این بیانیه را تائید نموده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا