حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۹ شهروند همزمان با آزادی یک تن

سه شهروند با اسامی کیانوش چنگلوایی، معین عاشور و سعدی ملک پور، به ترتیب در شهرهای امیدیه، مشهد و سقز بازداشت شدند. همچنین یک شهروند دیگر با هویت محمد علی ورزیده با قرار وثیقه آزاد شد. به علاوه، وریا دل‌انگیز شهروند بازداشتی اهل مریوان از بازداشتگاه اداره اطلاعات مریوان به زندان این شهر منتقل شد.درضمن فرمانده سپاه ناحیه “امام رضا” شهرستان فردیس، از بازداشت ۶ شهروندخبرداد.

هویت این شهروندان “کیانوش چنگلوایی، ۳۶ ساله، فرزند رحیم، ساکن امیدیه” و “معین عاشور، ۲۳ ساله و اهل مشهد” توسط هرانا احراز شده است. همچنین یک شهروند بازداشتی با هویت “محمد علی ورزیده” با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و سیصد میلیونی آزاد شده است.

اتهامات مطروحه علیه آقای ورزیده ” تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، تجمع غیر قانونی، ایجاد رعب و وحشت و درگیری با ماموران” عنوان شده است.

به علاوه یک منبع مطلع در رابطه با بازداشت کیانوش چنگلوایی به هرانا گفت: “دو روز پیش (سه شنبه ۱۷ آبان) کیانوش توسط ماموران اطلاعات سپاه امیدیه بازداشت شد. ماموران او را به اتهام کمک به یکی از زخمی های اعتراضات ماهشهر و در اختیار قرار دادن مکان برای او دستگیر کرده اند. او همچنین از زمان بازداشت تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و اجازه دسترسی به وکیل برای وی فراهم نشده است.”

از سوی دیگر، خبرگزاری کردپا از بازداشت یک شهروند با هویت “سعدی ملک‌ پور، ٢١ ساله و دانشجوی دانشگاه پیام‌نور سقز” در روز چهارشنبه ۱۸ آبان خبر داده و نوشته است: “بازداشت این دانشجو همراه با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی صورت گرفته است.”

در خبری دیگر، امروز پنجشنبه ۱۹ آبان‌ ۱۴۰۱، وریا دل‌ انگیز شهروند بازداشتی اهل مریوان از بازداشتگاه اداره اطلاعات مریوان به زندان این شهر منتقل شد.

آقای دل انگیز روز چهارشنبه ۲۷ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، فرمانده سپاه ناحیه “امام رضا” شهرستان فردیس، از بازداشت ۶ شهروند به دلیل آنچه که “حرمت شکنی و آتش زدن مصلی فردیس” عنوان کرده، خبر داد. هویت این شش نفر مشخص نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا