ورزشی

پایان کار ملی‌پوشان بوکس با کسب دو برنز

ملی پوشان بوکس ایران با کسب دو مدال برنز به کار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اردن پایان دادند.

به گزارش ایسنا، امروز (پنج‌شنبه) ۱۹ آبان ۱۴۰۱، مبارزات مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ اردن برگزار شد که دو ملی پوش ایران در اوزان ۷۵ و ۹۲ کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفتند. بوکیورهای تیم ملی با قبول شکست در مبارزات خود، با کسب مدال برنز به کار خود در این مسابقات پایان دادند. به این ترتیب تیم ایران با تنها دو نشان برنز با این تورنمنت وداع کرد.

در آخرین مسابقه نمایندگان ایران در این رقابت‌ها، امشب (پنج‌شنبه) طوفان شریفی در وزن ۹۲ کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی رو در روی “آیبک اورالبای” قزاقستانی قرار گرفت که با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب شد و به نشان برنز آسیا رسید.

پیش از این دیدار نیز سیدشاهین موسوی در مرحله نیمه‌نهایی وزن ۷۵ کیلوگرم، با وجود شائبه‌های ناداوری مغلوب “نوراکانات راییس” از قزاقستان شد و سومین مدال برنز خود در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرد.

سایر ملی پوشان ایران در روزهای گذشته مقابل رقبای خود باخته و از گردونه رقابت‌ها کنار رفته بودند. نفراتی چون میثم قشلاقی (دارنده نقره آسیا) و مسلم مقصود از شانس‌های کسب مدال تیم ملی ایران بودند که در این مسابقات ناکام ماندند.

تیم ملی ایران در دور قبل مسابقات قهرمانی آسیا دو مدال برنز و دو مدال نقره را به دست آورده بود، اما در این دوره تنها به کسب دو نشان برنز بسنده کرد که نتیجه ضعیفی برای تیم تحت هدایت علیرضا استکی بود.

ترکیب تیم ایران در این مسابقات به شرح زیر بود:

وزن ۵۱ کیلوگرم، مصطفی ریگی

وزن ۵۴ کیلوگرم، مهدی خسروی

وزن ۵۷ کیلوگرم، سجاد محمدپور

وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد کمالی

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم، اشکان رضایی

وزن ۶۷ کیلوگرم، علی حبیبی‌نژاد

وزن ۷۱ کیلوگرم، مسلم مقصودی

وزن ۷۵ کیلوگرم، شاهین موسوی

وزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقی

وزن ۸۶ کیلوگرم، پوریا امیری

وزن ۹۲ کیلوگرم، طوفان شریفی

وزن ۹۲+ کیلوگرم، ایمان رمضان‌پور

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا