زنان

ستاره‌هایی که علیه حجاب با زنان ایران همراه شدند

در اعتراض های مردمی که مبارزه با حجاب اجباری نیز یکی از موتور محرک خیز سراسری علیه رژیم فقها تبدیل شد، همچنان ادامه دارد….
زنان و دختران مبارز و پیشرو میهن مان ایران، در این اعتراض ها از مدارس و دانشگاه‌ها گرفته تا خیابان‌ها روسری و مقنعه‌های تحمیلی را بە نشانە اعتراض بە وضع موجود از سر برداشته و رقص کنان در خیابان ها در کنار دیگر مبارزان ایستاده اند.

در این میان گروهی از هنرپیشه‌های زن هم به این جنبش بزرگ پیوسته‌اند کە “کتایون ریاحی” اولین ستاره سینمای ایران بود که پس از آغاز خیزش سراسری علیه رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی ایران، با زنان و دختران هم وطن، هم‌صدا شد و حجاب از سر برداشت.

پس از او “شبنم فرشادجو، نیوشا مدبر، دنیا مدنی، ترانه علیدوستی، خزر معصومی و مینا اکبری” هم با انتشار تصاویر بدون حجاب خود در شبکه‌های اجتماعی، پشتیبانی خود را از اعتراض های مردمی علیه” اسلام سیاسی” نشان دادند.

پیش از کتایون ریاحی، چهره‌هایی مانند “شبنم طلوعی و چکامه چمن‌ماه” نیز حجاب اجباری را کنار گذاشته بودند.

در سال های اخیر و در مقابله با سیاست های ضد مردمی رژیم ولایت فقیه نقش و تاثیر جنبش زنان به میزان قابل توجهی افزایش یافته و همین مساله، سبب تقویت جنبش دمکراتیک و آزادی خواهانه مردم میهن ما گردیده است. حضور فعال هزاران زن مبارز که در راه احقاق حقوق حقه خود پیکار می کنند و با توسل به اشکال متنوع مبارزه را علیه سیاست های تبعیض آمیز و مخرب رژیم را به چالش می گیرند.
به همین دلیل طی ماه های اخیر ارگان های سرکوبگر جمهوری اسلامی فشار شدیدی را به جنبش زنان وارد ساخته و ده ها فعال آن را دستگیر و روانه زندان کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا