بین‌المللی

کارگران بلغارستان در اعتراض به دستمزدها و رشد فزاینده افزایش تورم به خیابان آمدند

هزاران کارگر معترض در بلغارستان به خیابان‌ها آمدند تا خواهان افزایش حقوق و دستمزد در پی افزایش نرخ تورم در این کشور شوند.

کارگران بلغارستان در اعتراض به دستمزدها و رشد فزاینده افزایش تورم به خیابان آمدند

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از شبکه الجزیره قطر، اتحادیه‌های کارگری بلغارستان خواستار تسریع در تصویب بودجه سال آینده و افزایش دستمزدها متناسب با تورم شدند.

هزاران کارگر معترض در بلغارستان به خیابان‌ها آمدند تا خواهان افزایش حقوق و دستمزد در پی افزایش نرخ تورم در این کشور شوند.

تظاهرات روز جمعه که توسط دو اتحادیه بزرگ کارگری این کشور سازماندهی شد، صحنه تجمع هزاران معترضان در مقابل ساختمان پارلمان با در دست داشتن بنرها و سردادن شعار به منظور تحقق پرداخت حقوق بیشتر متناسب با هزینه‌ها بود.

اتحادیه‌ها به دولت در اعلامیه مشترکی برای تسریع در تصویب بودجه سال آینده هشدار دادند و خواستار آن شدند که از خطر افت حداقل دستمزد به نسبت تورم جلوگیری شود.

این اعلامیه همچنین خواستار حمایت از گروه‌های بزرگی از مردمی شد که قبل از زمستان در معرض فقر انرژی قرار خواهند داشت و قبض‌های گران‌تر شده کمر آن‌ها را در این شرایط سخت بحران انرژی اروپا نشکند.

این اعتراض با راهپیمایی بیش از ۱۰۰۰ خودرو، عبور از بلوارهای اصلی در صوفیه پایتخت بلغارستان، ادامه یافت و باعث ترافیک قابل توجهی در سطح این کلانشهر بزرگ شرق اروپا شد.

در حال حاضر، بلغارستان پس از خروج از چهارمین انتخابات عمومی خود در کمتر از دو سال، توسط کابینه موقت ائتلافی با اختیارات محدود اداره می‌شود. کارشناسان پیش‌بینی تحقق بن بست سیاسی دوباره در این کشور به دلیل شرایط اقتصادی موجود را بعید نمی‌دانند.

لیوبوسلاو کوستوف، کارشناس ارشد اقتصادی اتحادیه‌های کارگری مستقل بلغارستان، از قانونگذاران خواست که کار خود را به درستی انجام داده و دولتی تشکیل دهند که بودجه سالانه ایالتی را به نفع کارگران و بخش‌های فرودست جامعه بلغار تنظیم شود.

این فعال کارگری بلغار توضیح داد که اگر دولت بلغارستان بخواهد در اول ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی به اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه پولی یورو بپیوندد، بودجه جدید باید شامل افزایش حداقل دستمزدها مطابق استانداردهای اروپا باشد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا