بین‌المللی

۲۴ داعشی در عملیات در شهر درعا در جنوب سوریه کشته شدند

نیروهای امنیتی سوریه ۲۴ نفر از بقایای گروه ترویستی داعش را در عملیاتی ویژه در شهر درعا در جنوب این کشور به هلاکت رساندند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه النشره، اولیگ ایگوروف معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد: یگان های امنیت کشور سوریه عملیاتی ویژه را برای یافتن عناصر مسلح مرتبط با گروه تروریستی داعش و از بین بردن آنها در منطقه درعا البلد در شهر درعا انجام دادند.

وی در بیانیه خود افزود: در این عملیات بیش از ۳۰۰ ساختمان بازرسی و پاکسازی شد و ۲۴ عنصر مسلح کشته و ۲۴ نفر بازداشت و شش بمب دست ساز کشف و خنثی شد.

این مسئول روس همچنین گفت: به وضعیت ۲۱ نفر از کسانی که جزء تشکیلات مسلح مخالف بودند و خواهان کار گذاشتن سلاح و حل و فصل اوضاع خود شده بودند، رسیدگی شد و در این راستا، ۶۲ قطعه سلاح از جمله ۵۰ اسلحه خودکار و ۱۲ نارنجک انداز و بیش از هشت هزار فشنگ تحویل ارتش سوریه دادند.

وی تصریح کرد: تلاش روزانه مرکز آشتی برای رسیدگی به وضعیت آن دسته از عناصر مسلحی که خود را تسلیم ارتش سوریه کرده اند، در منطقه درعا البلد ادامه دارد.

داعش و دیگر گروه‌های تروریستی سال ۲۰۱۷ پس از چهار سال عملیات تروریستی گسترده در سوریه و عراق و اشغال بخش‌های عمده از این دو کشور متلاشی و شکست خورد، اما با این وجود هنوز هسته‌ها و بقایای آن در عراق و سوریه دست به عملیات علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی می‌زنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا