فرهنگی

هشدار از زندان: هر لحظه احتمال ایست قلبی حسین رونقی می‌ رود

جعفر پناهی و محمد رسول‌اف، سینماگران زندانی، با انتشار یک بیانیه از وضعیت سلامتی حسین رونقی ابراز نگرانی کرده‌ و به نقل از پزشکان زندان گفته‌اند که هر لحظه امکان ایست قلبی او وجود دارد.”…
در این بیانیه آمده است که قوای جسمانی آقای رونقی پس از ۵۰ روز اعتصاب غذای تر «به شدت تحلیل رفته» و بالا آوردن خون، ضربان نامنظم قلب و حاد شدن نارسایی کلیه‌ها همراه با عفونت، لحظه به لحظه وضعیت او را وخیم‌تر می‌سازد.

در این بیانیه آمده است که: «هر لحظه امکان وقوع دلخراش آنچه که برای بهنام محجوبی و بکتاش آبتین رخ داد وجود دارد. ناجوانمردانه‌تر اینکه حسین رونقی دارای گواهی عدم تحمل کیفر دائم است که پیش‌تر از سوی پزشکی قانونی برای او صادر شده است. در چنین شرایطی چرا دستگاه قضایی هیچ اقدام عملی برای توقف بازداشت و اجرای قانون نمی‌کند؟»

این دو سینماگر در ادامه نوشته‌اند که آقای رونقی تصمیم دارد از شروع بامداد یکشنبه ۲۲ آبان وارد اعتصاب غذای خشک شود که به گفته آنان «این تصمیم اعتراضی به این معنی است که خطری جدی جان او را تهدید می‌کند.»

خامنه‌ای قصد جان حسین رونقی را دارد

گزارش قبلی: برادر حسین رونقی می‌گوید برادرش وضعیت نامناسبی دارد و همچنان بدون دارو و درمان در زندان است و خون بالا آورده است.

حسن رونقی گفته: جمهوری اسلامی قصد جان برادرم حسین را دارد. جان حسین در خطر است…

حسین رونقی از فعالان سیاسی داخل ایران و از منتقدان جدی حکومت است که حضور قابل توجهی در شبکه‌های اجتماعی دارد. او پیش از این هم سابقه بازداشت و زندان داشته است.

این فعال مدنی به دنبال اعتراضات سراسری مردم ایران به دنبال جان باختن مهسا امینی در زندان گشت ارشاد دستگیر شد و گزارش‌هایی از وضعیت نامناسب سلامتی او در زندان منتشر شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا