حقوق بشر

بازداشت چهار شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران و قشم

طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۲۲ آبان ماه، دنا شیبانی در قشم، مینا کاوان، رامین منصوریار و همسرش بهاره ایرانمنش در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از میان این شهروندان خانم شیبانی پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شده است.

خبرگزاری هرانا – هویت این شهروندان “دنا شیبانی، متولد ۱۳۶۷، گرافیست و مربی سنگ‌نوردی اهل شیراز، مینا کاوان، رامین منصوریار و همسرش بهاره ایرانمنش توسط هرانا احراز شده است. از میان این شهروندان خانم شیبانی روز پنجشنبه ۱۹ آبان در قشم بازداشت و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شده است.

یک منبع مطلع در این رابطه به هرانا گفت: “دنا شیبانی از تاریخ ۲۸ مهرماه، برای دیدار با خواهرش به قشم سفر کرده بود. ماموران امنیتی در زمان بازداشت برخی از لوازم دیجیتال از جمله لپ‌تاب و تلفن‌های همراه او و خواهرش را ضبط کرده و با خود برده اند. همچنین او از زمان بازداشت تاکنون یک بار امکان برقراری تماس تلفنی با خانواده اش را داشته و از آخرین وضعیت وی اطلاعی در دسترس نیست.”

به علاوه، در رابطه با بازداشت دیگر شهروندان نیز یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “امروز یکشنبه ۲۲ آبان ماه، رامین منصوریار و همسرش بهاره ایرانمنش پس از مراجعه ماموران امنیتی به منزل پدری آقای منصوریار بازداشت شدند. ماموران اول به منزل رامین منصوریار مراجعه کرده و آن را مورد تفتیش و بازرسی قرار داده اند. مینا کاوان نیز ظهر روز جاری بازداشت شده است.”

تا لحظه انتشار این خبر، از آخرین وضعیت این شهروندان اطلاعی در دسترس نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا