اخبار

سپاه پاسداران دوباره کردستان عراق را هدف حمله موشکی قرار داد

با گسترش جنبش اعتراضی سراسری مردم میهن ما علیه دیکتاتوری حاکم، نیروهای نظامی – امنیتی با برنامه‌ای هدفمند یورش به مناطق کردنشین درخاک عراق – اقلیم کردستان را تدارک دیده و بامداد امروز دوشنبه در سلیمانیه و اربیل عراق به‌ مورد اجرا گذاشته‌اند….

مرکز همکاری احزاب کرد ایرانی و حزب دموکرات کردستان ایران در اطلاعیه های جداگانه ای اعلام کردند که صبح امروز دوشنبه حکومت اسلامی بار دیگر مقر احزاب کرد در خاک عراق را با موشک و پهپهاد مورد حمله قرار داده است. حزب دموکرات کردستان ایران نوشته است دو تن از اعضای این حزب بر اثر این حملات جان باخته و تعداد دیگری مجروح شده اند.
شهردار کوی‌سنجق در گفتگو با یک رسانه محلی اعلام کرد که حداقل ۵ موشک به مواضع حزب دموکرات در این محل پرتاب شده است.
یک منبع کردی نیز بدون اشاره به شمار دقیق قربانیان احتمالی اعلام کرد که «تعدادی» مجروح به بیمارستان‌های محلی منتقل شده‌اند.
کردستان۲۴ ویدئوهایی منتشر کرده که نشان می‌دهد دود ناشی از انفجار از ساختمان‌های کوی‌سنجق بلند شده است.
این در حالی است که برخی منابع دیگر خبری در کردستان عراق همچون شبکه تلویزیونی روداو از جان باختن دست کم یک نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰ نفر دیگر بر اثر این حملات خبر داده‌اند.
وزارت خارجه عراق نیز ضمن محکوم کردن این حملات، “اقدام حکومت ایران در هدف قرار دادن مواضع گروه‌های کرد را خطرناک و تهدیدآمیز برای امنیت و ثبات این کشور قلمداد کرده بود.”
حملات نظامی سپاه پاسداران رژیم ولایی به این مناطق به‌هدف انحراف افکار عمومی مردم ایران و تشنج‌آفرینی در منطقه در راستای به اصطلاح برون‌رفت از بحران، مهار و انحراف اعتراض‌های سراسری مردمی صورت می‌گیرد. آماج سپاه پاسداران و نیروهای سرکوبگر امنیتی منحرف‌ساختن مسیر رویدادها و جلوگیری از گسترش اعتراض‌های مردمی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا