حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ گزارشی از آخرین وضعیت دو متهم به “افساد فی الارض” در کرج

حمید قره حسنلو، پزشک رادیولوژیست ساکن کرج و همسرش فرزانه قره حسنلو پس از شرکت در مراسم چهلم حدیث نجفی، از کشته شدگان اعتراضات اخیر، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شدند. این شهروندان جزو ۱۱ متهمی هستند که در ارتباط با پرونده جان باختن یک نیروی بسیج با اتهاماتی همچون “افساد فی‌الارض” مواجه شده و از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “این شهروندان پس از بازداشت، به عنوان شاهدین جان باختن روح‌الله عجمیان، یکی از نیروهای بسیج مصاحبه شدند که در همان تصویر چند ثانیه‌ای هم آثار تورم در صورت ایشان بر اثر ضربات وارده در بازجویی‌ها مشهود است. با توجه به اینکه دکتر قره‌حسنلو از جامعه دراویش هستند بیم آن می‌رود که برخورد شدیدتری با وی صورت بگیرد”.

به گفته این منبع مطلع، آقای قره حسنلو و همسرش از حق تماس و ملاقات نیز محروم هستند.

حمید قره حسنلو، ۵۳ ساله، پزشک متخصص رادیولوژی ساکن کرج و همسرش فرزانه قره حسنلو، ۴۶ ساله، کارشناس علوم آزمایشگاهی، روز جمعه ۱۳ آبان، پس از شرکت در مراسم چهلم حدیث نجفی، از کشته شدگان اعتراضات اخیر، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شدند.

آقای قره حسنلو از بیماری شدید قلبی و گوارشی رنج می‌برند و تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت سلامتی و محل نگهداری این شهروندان در دست نیست.

روز گذشته رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور کیفرخواست برای ۱۱ شهروند در خصوص پرونده جان باختن یک نیروی بسیج به نام “روح الله عجمیان” خبر داد که در جریان اعتراضات مردمی ۱۲ آبان در محدوده کمالشهر کرج بازداشت شدند.

این شهروندان در ارتباط با پرونده جان باختن این نیروی بسیج با اتهاماتی همچون “افساد فی‌الارض” مواجه شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا