احزاب و شخصیت‌هاچرخان

ابوالفضل قدیانی- علیرضا رجایی: سالگرد آبان خونین فرارسید

اعتراض آن‌مردم مظلوم نیز هم‌چون امروز، هرگز ازسوی ولی‌مطلقه‌فقیه(علی خامنه‌ای) و اعوان و انصار مسلّح او به رسمیت شناخته نشد و‌پاسخی جز باتون و گلوله نیافت. تنها در چند روزه‌ی منتهی به آبان بیش‌از ۸۶۰۰ نفر دستگیر شدند و تعداد بسیاری نیز به شهادت رسیدند ولی تعداد شهدا و جان‌باختگانِ آن‌جنبشِ خونین به‌طور دقیق در دسترس نیست.

جنبش‌های ایران یک‌به‌یک از راه می‌رسند تا این قاعده و منطق روشنِ تاریخ را به گوش جبِاریّت مسلّط برسانند که نمی‌توان تا ابد، هستی و مصالح یک ملّت را به گروگان گرفت و بازیچه اقتدارطلبی خویش کرد. دو ماه پیش جان باختن مظلومانه‌ی دختر زیبای کُرد در قرارگاه‌ ناامن‌ گشت‌اضلال و در جایی که روزگاری ادّعا می‌شد امّ‌القرای جهان اسلام است، اخگر خشم و جنبشی را برافروخت که هم‌چنان استمرار خویش را حفظ کرده‌است و سرِ بازایستادن ندارد.درست سه سال پیش نیز در چنین ایّامی، سیاست‌گذاران فربه و‌مال‌‌اندود از خون محرومان و فارغ از اندوه گرسنگان و زحمت‌کشان، شبانه بهای بنزین را افرودند تا خود بنزینی باشد بر آتش خشم ۲۹ استان، ۱۰۴ شهر و ۷۱۹ نقطه کشور. اعتراض آن‌مردم مظلوم نیز هم‌چون امروز، هرگز ازسوی ولی‌مطلقه‌فقیه(علی خامنه‌ای) و اعوان و انصار مسلّح او به رسمیت شناخته نشد و‌پاسخی جز باتون و گلوله نیافت. تنها در چند روزه‌ی منتهی به آبان بیش‌از ۸۶۰۰ نفر دستگیر شدند و تعداد بسیاری نیز به شهادت رسیدند ولی تعداد شهدا و جان‌باختگانِ آن‌جنبشِ خونین به‌طور دقیق در دسترس نیست.

آمارهای رسمی تا ۲۲۵تَن و آمارهای غیررسمی تا ۱۵۰۰نفر و بیشتر شمار کشته‌شدگان را اعلام کردند.

ما نام آن مظلومان و‌ جان‌باختگان و‌ نیز شهیدانی را که در تمامی این سال‌ها از جنبش سبز و پیش‌از‌آن تاکنون، با بنیان‌های استیلاطلبی و استبداد پیکار کردند گرامی می‌داریم و ایمان داریم که کوشش خستگی‌ناپذیر مردم ایران، زندگی و آزادی و حقّ تعیین سرنوشت برای همه زنان و‌مردانِ ما به ارمغان خواهدآورد. جوانان امروز ایران طرح بزرگی از آینده‌ در سر دارند که در آن گورخوابانِ بی‌سرپناه، ماوایی‌ امن خواهند گزید و کول‌بران از بوران کوهستان‌ها برای همیشه به‌سوی خانه‌های گرم خواهند شتافت.

تن‌فروشانِ مستأصلِ در خیابان‌ها و قبرستان‌ها شرافت انسانی خویش را بازمی‌یابند و دبستان‌های انباشته از گرمای تپنده دانش، در زمستان‌های مهاجم، آغوش خویش را به‌سوی کودکان‌کار خواهند گشود و‌قدرت زمختِ پیشوا سالاریِ عریانِ در لباس دین، به فراموش‌خانه‌ی ابدی تاریخ سپرده‌خواهدشد./سحام نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا