دیدگاه‌ها

تیراندازی شدید در شهر ایذه در خوزستان

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی، در شهر ایذه حداقل پنج نفر با “رگبار تروریست‌ها” کشته شده‌اند. این منابع می‌نویسند که در این شهر، “تعدادی افراد ناشناس به سمت مردم و مآموران تیراندازی کردند”…

رویداد۲۴-یک منبع آگاه امنیتی دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تعدادی افراد ناشناس امشب به سمت مردم و ماموران نیروی انتظامی در شهر ایذه تیراندازی کردند. وی ادامه داد: چند تن از مردم و ماموران نیروی انتظامی در این حادثه به شهادت رسیدند و تعدادی دیگر هم مجروح شدند.
این منبع آگاه از شهادت ۴ تن و زخمی شدن ۶ نفر در این حادثه خبر می‌دهد. مهاجمان با اسلحه کلاشینکف به سمت مردم رگبار بسته‌اند.
ایسنا نوشت: در پی تیراندازی به سمت مردم تا این لحظه ۵ نفر جانباخته و ۳ نفر زخمی شده‌اند.
همچنین امروز ۲۵ آبان ماه همزمان با حمله تروریستی به بازار مرکزی ایذه، حوزه علمیه این شهر نیز به آتش کشیده شد.
فعلا جزییات آسیب به حوزه علمیه ایذه مشخص نشده است.

افزایش تعداد مجروحان به ۱۵ نفر

ایرنا نوشت: یک منبع آگاه گفت: تعداد مجروحان حمله ترویستی افراد مسلح در ایذه که شامگاه چهارشنبه رخ داد به ۱۵ نفر افزایش یافت که یک کودک در میان مجروحان مشاهده می‌شود.
وی افزود: حال برخی از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است.

توضیحات معاون استانداری خوزستان

ولی الله حیاتی معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان در سخنانی با تسلیت به مردم خوزستان و ایذه توضیح داد: متاسفانه راس ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه بعدازظهر چهارشنبه راکبان دو دستگاه موتورسیکلت در اقدامی تروریستی با سلاح جنگی به سمت مردم و مدافعان امنیت شلیک کردند که در این حمله ۵ نفر در شهرستان ایذه به شهادت رسیدند و تعدادی از ماموران مجروح شدند.
حیاتی شمار مجروحان این حادثه تروریستی را ۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: حال تعدادی از مجروحان وخیم است.
وی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری ضاربان در دستور کار است، یادآور شد: هم اکنون اوضاع آرام و تحت کنترل است.
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه جلسه شورای تامین به ریاست استاندار در حال برگزاری است، یادآور شد: در میان شهدا یک دختر خردسال، یک زن و سه مرد وجود دارد.

 رسانه‌های حکومتی: «تروریست‌ها مردم را به رگبار بستند»

یورونیوز-رسانه‌های داخل ایران از کشته شدن دستکم ۵ نفر و مجروح شدن چندین نفر از جمله «مامور» در حوالی بازار ایذع در استان خوزستان خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم «سرنشینان دو موتورسیکلت با نزدیک‌شدن به جمعیت، مردم و مأموران پلیس را به رگبار بستند و متواری شدند.»

تسنیم به نقل از معاون امنیتی استاندار خوزستان این حادثه در ساعت ۵ و نیم بعد از ظهر اتفاق افتاده و «تلاش برای شناسایی و دستگیری عاملان این حمله» در جریان است. وی وضعیت فعلی شهر ایذه را «امن» توصیف کرده است.

کشتار در ایذه: تروریست‌های عربستان سعودی؟

رادیو فرانسه-بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی، در شهر ایذه حداقل چهار نفر با “رگبار تروریست‌ها” کشته شده‌اند. این منابع می‌نویسند که در این شهر، “تعدادی افراد ناشناس به سمت مردم و مآموران تیراندازی کردند”… کانال تلگرامی سپاه پاسداران ادعا می‌کند که تیراندازان، “تروریست‌های عربستان سعودی” بوده‌اند.

برخی کاربران توئیتر از کشته شدن دست کم شش نفر خبر می‌دهند و برخی دیگر، شمار قربانیان ایذه را بسیار بیشتر می‌دانند.

“اخبار روز ایران” – متعلق به جمهوری اسلامی – می‌نویسد در حالی که تجمعات “محدود” در ایذه ادامه داشت، حوالی ساعت هفت و نیم شب، “راکبین دو دستگاه موتورسیکلت در اقدامی تروریستی با سلاح جنگی کلاش (کالاش‌نیکوف)، ضمن تیراندازی به مأموران حافظ امنیت موجب شهید و مجروح شدن حدود ده نفر شده که حال برخی مصدومین وخیم است”… برخی ویدئوها نیز آتش گرفتن حوزه علمیه ایذه را نشان می‌دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا