اجتماعی

یکی داستان است پر آب چشم

حکم اعدام برای عامل تعرض به نوجوان زرین دشتی، یکی داستان است پر آب چشم

آرمان ملی فریبا خانی نویسنده و روزنامه نگار، داشتم به کتاب صوتی (حرفه: داستان نویس) گوش می‌دادم. نوشته‌ فرانک ‌ای دیکسون و ساندرا اسمیت. که کاوه فولادی‌نسب و مریم کهنسال نودهی ترجمه کرده‌اند. در این کتاب خطاب به دوستداران نویسندگی توصیه می‌شد از خبرهای روزنامه‌ها غافل نشوید داستان‌ها آنجا هستند. اما من می‌خواهم این جمله را تصحیح کنم و بگویم بزرگ‌ترین تراژدی‌ها را می‌شود در خبرهای روزنامه یافت و برایش سال‌های سال گریست. یکی هم داستان امیرحسین نوجوان زرین‌دشتی، او شانزده ساله بود شاید. داستان او هم داستانی پر آب چشم بود و هولناک.

این پسر مجبور بوده برای گذران زندگی کار کند. و در یک مکانیکی کار پیدا کرد که گذران زندگی کند و به مادر بیمارش هم برسد و هم درس بخواند. او مورد تجاوز سه مرد از جمله کارفرمایش قرار گرفت. اطلاعات من از او این است که او شکایت می‌کند و از او شاهد می‌خواهند. …این پسر راه به جایی نمی‌برد. بعد از شکایت جنازه‌اش را پیدا می‌کنند. عکس‌های او افتاده در تلی خاک، آتش به جان همه زد. مردم زرین‌دشت اعتراض کرده‌ و دادستان قول داده بود به پرونده رسیدگی کند… سه مظنون دستگیر شدند. با این وضع اقتصادی و تورم و پساکرونا نوجوانان بسیاری ترک تحصیل‌کرده و کار می‌کنند. محیط کار برای نوجوانان باید امن باشد.

آخرین خبر اینکه، به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: «عوامل تعرض به نوجوان زرین دشتی در دادگاه کیفری یک استان فارس با مجازات‌های سنگین مواجه و عامل اصلی تعرض به این نوجوان به اعدام و ده سال حبس محکوم شد. او روز چهارشنبه ۲۵ آبان به خبرنگاران گفت: عاملین تعرض به نوجوان زرین دشتی در شهریور ماه امسال پس از شناسایی و دستگیری در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان فارس مستقر در شهرستان داراب محاکمه و پس از رسیدگی دقیق به این پرونده مهم، عاملین تعرض به اشد مجازات محکوم شدند. موسوی افزود: یک نفر از سه متهم این پرونده که عامل اصلی تعرض به این نوجوان ۱۶ ساله بود در دادگاه از باب آدم ربایی به ۱۰ سال حبس و به لحاظ تعرض به اعدام محکوم شد و دو متهم دیگر نیز هر کدام به ۱۰ سال حبس تعزیری، صد ضربه شلاق و همچنین دو سال تبعید محکوم شدند.

او با بیان اینکه اقدام مجرمانه و غیر انسانی این سه متهم باعث برانگیخته شدن احساسات عمومی مردم به صورت گسترده شد، گفت: این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت در دستور رسیدگی دادگستری فارس قرار گرفت و امروز پس از کمتر از دو ماه احکام قاطع در خصوص این متهمان توسط محاکم کیفری یک استان صادر شد. طبق این گزارش امیرحسین بعد از تجاوز دست به خودکشی زده است. اما کاش آن روز که امیرحسین شکایت کرد از او حمایت می‌شدکه این واقعه رخ نمی‌داد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا