جوانانچرخان

کودک کشی در رژیم فقها

در ویدئوی انتشار یافته از پیکر خونین کیان پیرفلک، کودک ده ساله‌ جان باخته در اعتراض شامگاه چهارشنبه، ۲۵ آبان سال جاری، در ایذه،روح و روان جامعه را تکان داد و وجدان بیدار و فطرت پاک انسان ها را به درد آورد….

کیان پیرفلک سوار بر خودروی پدرش در حال عبور از خیابان بوده که از چهار طرف مورد اصابت گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفته  و این کودک بیگناه با دستان خون آلود سرکوبگران به قتل رسید.
دیشب بزرگترین اعتراض های مردمی دو ماهۀ خود در ایران را شاهد بودیم. شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها یک صدا فریاد زدند “مرگ بر خامنه ای”، ” مرگ بر دیکتاتور” و ” قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان” تاکید داشتند.
تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، کرج، اهواز، اراک، سنندج، مهاباد، مریوان، بوکان، سقز، کامیاران، کرمانشاه، کرمان، بندرعباس، گنبد کاووس، شاهین شهر، فولاد شهر، گرگان، لار در استان فارس، خمین، فردیس کرج، بیجار، لارستان، قهدریجان، آمل، آبدانان، سبزوار، ابهر، ایلام، برازجان، همدان، سربندر (بندر خمینی)، بیرجند، قائم شهر، انزلی، بهشهر، دورود، زنجان، آباده، یزد، بابل، ساوه، قروه، ایذه، روانسر، صومه سرا، پرند، فیشور روستایی در استان فارس از توابع لارستانّ هنگویه در استان هرمزگان، بستک در استان هرمزگان، خنج در استان فارس، جاده ساوه، پُدُل بندر لنگه، هفشجان (چهارمحال بختیاری)، قلیان از توابع سنندج، قلعه حسن خان «شهرقدس»، قادر آباد در استان فارس، سرابله از توابع ایلام، اوز لارستان از جمله مناطقی بودند که مشت ها گره کرده علیه ستمگران شعار می دادند و حقوق انسانی را طلب می کردند.
یکی از شهر هایی که دیشب حکومت اسلامی در آن دست به کشتار زد. در ایذه بود. در این شهر فاجعه هولناکی رقم خورد که در تاریخ جهان کم سابقه است. جان باختن کیان پیرملک کودک ده ساله جنایتی که وجدان های بیدار جامعه را بدرد آورد. تعداد جانباختگان این شهر هنوز روشن نیست. اما حکومت جمهوری اسلامی به دروغ مدعی شده است که کشتار مردم توسط تروریست های وابسته به جمهوری اسلامی صورت گرفته است. مردم نیز انگشت اتهام را به خود رژیم نشانه گرفته و سرکوبگران را بزرگترین تروریست و دشمن مردم خطابش می کنند. دولت را دروغگو نامیده و این دروغ که مثل دیگر دروغ های حکومت از جانب هیچ کس پذیرفته نشده است. مردم جسد بی جان کیان ده ساله را دیشب با کیسه های یخ نگاهداری کردند و او را به سردخانه منتقل نکردند تا از سوی ماموران جمهوری اسلامی دزدیده نشود.
خبرگزاری های وابسته به حکومت تعداد جانباختگان را ۷ نفر اعلام کرده اند و نوشته اند که حال تعدادی از مجروحین وخیم است. اسامی که اعلام شده عبارتند از رضا شریعتی ۲۱ ساله، کیان نیک‌پور ۹ ساله، اشرف نیک‌پور ۴۵ ساله و دو آقای جوان مجهول‌الهویه. همچنین گفته اند علی مولایی ۲۳ ساله و علی محمدی ۶۰ ساله از مجروحان این حادثه به بیمارستان اهواز منتقل شده‌اند. حال ۸ نفر از مجروحان که در مراکز درمانی ایذه هستند وخیم اعلام شده است.
قابل توجه است، منابع خبری غیر حکومتی نام و عکس آرتین رحمانی که فقط ۱۷ سال داشته است را به عنوان یکی دیگر از جان باختگان شب گذشتۀ ایذه منتشر کرده اند. در حالی که خبرگزاری ایسنا ادعا کرده بود که «تروریست ها» در بازار مرکزی ایذه به روی مردم آتش گشوده اند روز گذشته ویدئویی در رسانه های اجتماعی منتشر شد که تیراندازی بی امان ماموران سرکوب را در وسط یک خیابان نشان می داد. تصاویر دیگری هم از تیراندازی به سوی مردم ایذه منتشر شده است. کدام تروریست هایی می توانند در شهری که تظاهرات بزرگ مردمی جریان دارد و پر از ماموران مسلح حکومتی است، این طور در وسط خیابان جولان بدهند؟ تعداد مامورینی که در این ویدئو دیده می شود حداقل ده نفر هستند.
رسانه های حکومتی کشته شدن سه نفر در جریان اعتراضات شب گذشته در سمیرم را تایید کرده اند. در شبکه های اجتماعی عکس و نام این سه جانباختۀ راه آزادی انتشار یافته است.
گزارش هایی از کشته شدن یک دختر جوان در خیابان ملا صدرای یزد نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. نام کوچک او شکیلا اعلام شده است.
در کردستان بر فهرست بلند آزادی خواهانی که در راه آزادی ایران جان می دهند، همچنان اضافه می شود.
سالار مجاور اهل بوکان، غروب روز چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱، در محله میرآباد بوکان با شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر حکومتی از ناحیه سر هرف گلوله قرار گرفت و کشته شد.
محمد حسن‌زاده شهروند ۲۸ ساله اهل بوکان، در جریان مقاومت مردمی شامگاه چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ با شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر حکومتی کشته شد.
منابع کردی گزارش می دهند که در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ده نفر در شهرهای مختلف کردستان از جمله سنندج، بوکان و کامیاران کشته شده اند. علاوه بر سالار مجاور و محمد حسن زاده در بوکان، نام های حمید گولی، اسعد رحیمی، برهان کرمی، فواد محمدی، عیسا بیگلری، سامان قادر بیگی، دانیال پابندی، زانیار اله مرادی نیز در فهرست جان باختگان دو روز گذشته ی کردستان دیده می شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا