بین‌المللی

واکنش کرملین به تائید تروریستی بودن انفجار نورد استریم توسط سوئد

دفتر ریاست جمهوری روسیه از تائید تروریستی بودن انفجارهای خطوط لوله گازی نورد استریم از سوی سرویس امنیتی سوئد استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه به گزارش سرویس امنیتی سوئد در خصوص خطوط لوله گازی نورد استریم روسیه واکنش نشان داد.

«دیمیتری پسکوف» امروز جمعه اعلام کرد که روسیه از تائید تروریستی بودن انفجارهای خطوط لوله گازی نورد استریم یک و دو از سوی سوئد استقبال می‌کند.

سرویس امنیتی سوئد امروز جمعه در اعلام نتایج بررسی‌های خود از محل حادثه انفجار در خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ خرابکاری در این خطوط متعلق به روسیه را تأیید کرد.

در بیانیه سرویس امنیتی سوئد آمده است: در جریان بررسی‌های فشرده صحنه حادثه، که در محل انفجارها در دریای بالتیک صورت گرفت، مشخص شد که خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ در معرض خرابکاری فاحش قرار گرفته‌اند.

این دو خط لوله بزرگ زیر دریایی بالتیک که مسیر اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا محسوب می‌شوند، ماه گذشته با «انفجارهایی قدرتمند» تخریب شده و آلمان، سوئد و دانمارک تحقیقات خود را درباره این انفجار که از آن به عنوان «خرابکاری» یاد می‌شود، آغاز کردند.    

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا