جوانان

تعداد جان باختگان اعتراض های مردمی به ۴۰۲ نفر رسید

شمار جان باختگان اعتراض های سراسری  در کشور ما ایران تا روز جمعه بیست و هفتم آبان به دست‌کم ۴۰۲ تن افزایش یافته که ۵۸ کودک در میان جان باختگان وجود دارد….

حرکت‌های اعتراضی مردم دلیر میهن ما در دو ماه اخیر نشان داد که به‌رغم ضربه‌های سرکوب خونین اعتراض‌های مردمی در آبان‌ماه امسال و کشتار صدها تن و مجروح کردن نزدیک به دو هزار نفر و دستگیری هزاران تن، که تا به امروز آمار جان باختگان و بازداشت شدگان از سوی رژیم اعلام نمی شود و هنوز از سرنوشت شماری از آنان اطلاعی دقیق در دست نیست، آتش اعتراض‌های مردمی خاموش شدنی نیست و با هر فاجعه و حتا با کوچک‌ترین جرقه‌ دوباره حریق آن سراسر میهن را فرا می گیرد.

به گزارش هرانا، از بیست و ششم شهریور ماه روز آغاز اعتراضات سراسری در ایران تا روز جمعه بیست و هفتم آبان ماه دست‌کم ۴۰۲ تن از مردم معترض در جریان این اعتراضات کشته شده‌اند که از این تعداد دست‌کم ۵۸ نفر کودک بوده و زیر هجده سال سن داشته‌اند.

همچنین تا پایان بیست و هفتم آبان ماه دست‌کم ۱۶ هزار و ۸۱۳ تن از معترضان بازداشت شده‌اند و ۱۵۰ شهر ایران صحنه تظاهرات ضد حکومتی بوده است.

در این گزارش همچنین به بازداشت ۵۲۴ دانشجو اشاره شده و آمده است که دست‌کم ۱۴۰ دانشگاه نیز در این مدت صحنه تجمع‌های اعتراضی دانشجویان بوده است.

در گزارش قبلی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شمار کشته‌شدگان تا روز پنج‌شنبه بیست و ششم آبان ماه ۳۸۱ تن اعلام شده بود که نشان می‌دهد طی یک شبانه روز دست‌کم ۲۱ تن بر شمار کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در ایران افزوده شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا