اخبار

وحشت خامنه‌ای از ادامه اعتراض های مردمی؛درگیری و اعتراض های شبانه در شهرهای گوناگون

علی خامنه‌ای می‌گوید همین که مردم ایران می‌گویند آزاد نیستند نشانه وجود آزادی در نظام او است. او معترضان را چنین توصیف می کند “دشمن اسلام”، “قرآن سوز”،”پرچم سوز”، “مسجد سوز” چنین القابی برای مردم محروم و ستمدیده که بیش از دو ماه است با جان خویش مایه می گذارند، حکایت از آن دارد که حکومت ولایی در مواجهه با جنبش اجتماعی-سیاسی گسترش‌یابندهٔ کنونی با چالش‌های بزرگی روبه‌رو شده و راهی برای خاموش کردن آتش اعتراض‌های مردمی نیافته است….

علی خامنه‌ای، در روزی که کشاورزان اصفهانی در خیابان‌های این شهر دست به راهپیمایی زده‌اند، دانشگاه‌ها صحنه اعتراض های آزادیخواهان است و در بهشت‌زهرا، شهرهای کردستان و دیگر شهر های میهن ما، مراسم تدفین جان باختگان اعتراض های سراسری در جریان است، حرف‌هایی زده که گویا مردم حق طلب و حقیقت جو ” دشمن” است. مردم میهن ما به خوبی می دانند که او و نیروهای سرکوبگرش “تا این ساعت” تسلیم خواست‌های مردم نشده‌اند و با این تصور که به زودی مردم “خسته” و از خیابان ها کناره گرفته و به خانه های شان برمی گردند.
به گزارش زمانه به روایت وبسایت علی خامنه ای، امروز شنبه ۲۸ آبان در حسینیه در قلب تهران با گروهی از اهالی اصفهان دیدار کرد. بخش عمده سخنان رهبر جمهوری اسلامی به اعتراض های سراسری در نقاط مختلف کشور ما باز می‌گشت. اعتراضاتی که بزرگترین، وسیع‌ترین و دامنه دارترین اعتراض های مردمی پس از انقلاب بهمن ۵۷ است و دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی در بیش از دو ماه گذشته نتوانسته خیل معترضانی که خواستار برچیدن بساط جمهوری اسلامی و حکومت های خودکامه در ایران هستند را عقب براند.
قابل توجه است که خامنه‌ای در این دیدار باز هم یادی از دهه ۶۰ خورشیدی کرد و گفت: ” رویدادهایی مانند شوق مردم اصفهان برای اعزام به جبهه جنگ با عراق در آن سال‌ها معادلات را تغییر داد و اکنون نیز باید چنین شود.” غافل از این که مردم با هوشیار و آگاه تر از آن سال های سیاه اند.
علی خامنه‌ای در سه سال گذشته و پس از اعتراض های آبان ۹۸، بارها در سخنرانی‌اش دهه ۱۳۶۰ را فراخوانده است. نخستین بار چند روز پس از سرکوب خونین آبان ۹۸ از سیستم رعب و وحشت محله محور کمیته‌های انقلاب اسلامی در آن سال‌ها خونین به نیکی یاد کرد و از سران سپاه جنایتکار و بسیجیان آدمکش که در محضرش نشسته بودند خواست که آن “تجربه شیرین” را بازتولید کنند. او بار دیگر در تیرماه امسال در جلسه با منصوبانش در قوه قضائیه ستمگر هم از آن‌ها خواست که دل قوی دارند و بدانند که “خدای سال ۶۰” خدای امسال هم هست و آن‌ها باید چشم بر نهاد ناآرام جامعه ببندند و مانند همان سال‌ها عمل کنند. باز هم او فراموش کرد که این بار نیز جام زهر را مردم به دستش خواهد داد تا سربکشد.
خامنه‌ای گفت دشمنانش بر روی زنان و کارگران سرمایه‌گذاری کرده‌اند. او به زندانیان کردن فعالان کارگری و زنان مبارز میهن مان کوچکترین اشاره ای نکرده و صدها هزار زن و دختر که شصت و چهار روز و شب بدون روسری در خیابان ها علیه حکومت اسلامی شعار می هند و خواستار حذف حکومت ولایی اند مکارانه نادیده گرفته و مردم معترض را تهدید کرد.
سرکوب‌های وحشیانۀ معترضان و تلاش مذبوحانهٔ دستگاه امنیتی-رسانه‌یی جمهوری اسلامی، با دستور خامنه ای تا کنون، برای تغییر اوضاع به نفع رژیم کم‌اثر بوده است. همین واقعیت نشان می‌دهد که به موازات ادامهٔ جان‌فشانی‌های مردم و مبارزهٔ فراگیر کنونی، در صورت سازمان‌دهی بهتر و تقویت جنبش اعتراضی جاری، نه‌تنها می‌توان مقابله با دستگاه سرکوب را تداوم داد بلکه می‌توان میدان مبارزه را گام‌به‌گام وسیع‌تر کرد و دیکتاتوری را به عقب راند و از قدرت برکنار کرد.
خامنه‌ای در تحلیل اعتراض های سراسری کنونی خلاف موارد مشابه پیشین از “مختومه شدن غائله” و “دفع شدن فتنه” سخن نگفت و با پذیرش زنده بودن اعتراض های سراسری ترجیح داد به رجزخوانی برای پایان دادن به آن بسنده کند.
او گفت که “صحنه گردانان اصلی [ در روزهای] اخیر نتوانستند مردم را به صحنه بیاورند” و الان “درصددند با ادامه[ اعتراض ]ها، مسئولان را خسته کنند”. او به نیروهایش وعده داد که به زودی “مردم خسته می‌شوند.” خامنه ای به نیروی توانمند توده های مردم اعتقاد ندارد. از این گزافه‌گو باید پرسید که با وجود شبکه‌ای بزرگ از تلویزیون‌های متعدد حکومتی و دستگاه تبلیغاتی حکومت” اسلامی”، چرا بی تاثیر مانده است و هرچه رژیم می گوید خلاف آن عمل می شود.
خامنه‌ای، دیکتاتور بودن خود و نظامش را هم رد می کند و گوید “همین که معترضان از فقدان آزادی و دیکتاتوری به فغان آمده‌اند نشانه‌ای از آزادی در جمهوری اسلامی است….عده‌ای در داخل … می‌گویند در نظام اسلامی آزادی و مردم‌سالاری نیست در حالی‌که بیان همین سخنان نشانه آزادی است.”
او نمونه دستاوردهایش نه اختلاس گران و دزدان و غارتگران، بلکه ساخت دو موشک جدید، ساخت بخشی از راه‌آهن چابهار-زاهدان و چند نیروگاه و یک پالایشگاه در خارج کشور خواند که گویا در حال پیشرفت هست. او هیچ وقت به بیکاری میلیون ها انسان، به تورم و گرانی های افسارگسیخته، به کارتون خواب ها، کودکان کار و زنان تن فروش جهت تهیه دارو برای فرزندش، میلیون ها معتاد که از دستاوردهای رژیم او ست و همچنین میلیون ها هم وطن که زیر خط فقر به سر می برند چشم هایش را می بندد و به رجز خوانی می پردازد. او ریشه اعتراض های مردمی را نه در بحران های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی که به وجود آورنده این وضعیت همین حکومت اسلامی است نمی خواهد قبول کند، بلکه تحریک کشورهای بیگانه قلمداد می کند
مقصر دانستن رسانه‌ها و اینترنت هم مانند سخنرانی‌های پیشین، بخش تفکیک نشدنی از تحلیل خامنه‌ای از دلایل نفرت مردم معترض کشور از جمهوری اسلامی بود، باچنین افاضات می گوید: “دشمن تلاش دارد تا علاوه بر مردم و جوانان، حتی مسئولان نیز امید خود را از دست بدهند و متأسفانه دشمن یک امتداد داخلی هم دارد که آنها هم تلاش دارند با استفاده از روزنامه‌ها و فضای مجازی، القای یأس و ناامیدی بکنند…با وجود امکانات گسترده رسانه‌ای دشمن همچون شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی برای از بین بردن امید، [عمل کنند].”
مردم به درستی این سوال را از خامنه ای و دیگر میراث خواران خمینی می پرسند که “چگونه شبکه‌های تلویزیونی خارجی می‌توانند چنین جنبش‌های عظیمی را در داخل کشور راه‌اندازی کنند، و چرا دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی نمی‌تواند آنها را خنثی کند؟ ” پاسخ این پرسش کوتاه و روشن است. چراغ دروغ بی فروغ است. خامنه ای این دیکتاتور بزرگ خدعه گر و دروغگوست!
دیدگاه‌ها و سخنان پوچ و بی‌مایه‌ای که در تمام سطوح حکومتی بیان می‌شود، از سران “نظام” و در رأس آنها خامنه‌ای گرفته تا نظامیان و جناح‌های اصول‌گرا و اصلاح‌طلبان حکومتی و رسانه‌هایشان، نشان‌دهندهٔ به بن‌بست رسیدن حاکمیت “اسلام سیاسی” در همهٔ عرصه‌های سیاست داخلی و خارجی در پاسخ‌گویی به خواست‌های مبرم و برحق مردم و به‌ویژه زحمتکشان است. حکومت ولایت فقیه بار دیگر در وضعیتی بسیار نامتعادل قرار گرفته و در برابر جنبش آزادی‌خواهی آسیب‌پذیر شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا