فرهنگی

فراخوان سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان

ما رنج‌ها و اشک‌های مادری که از ترس دزدیدن جنازه طفل ده‌ ساله‌اش مجبور بود تا صبح تن بی‌جانش را با “یخ‌ ” نوازش کند را تا آزادی و رهایی در حافظه‌ی بلند ظلم ستیزی‌مان زنده نگاه خواهیم داشت….

به نام #زن_زندگی_آزادی

معلمان و دانش آموزان حق‌طلب و مردم مبارز ایران:

علی‌رغم اینکه اعتراضات به‌حق مردم وارد سومین ماه خود شده است. همانطور که همه شاهد هستیم، حاکمیت به جای شنیدن صداهای حق‌طلبانه ی مردم، بی‌رحمانه‌تر از همیشه سر و سینه فرزندان ما را با شلیک مستقیم گلوله می‌شکافد. لیست جان‌های پرپر شده‌ی عزیزان ما را هر روز و هر ساعت بلندتر و خونین‌تر می‌کند و زنجیره‌ای از جنایت‌های هولناک با آدم‌ربایی و خشونت و کشتن مردم بیگناه در سراسر کشور به راه انداخته است. حاکمیت در جدیدترین اقدام مذبوحانه لباس شخصی‌های سردار و سرکوبگر و بسیجیان مزدور، در ایذه و سقز چهار کودک به نام‌های:

#کیان_پور_فلک

#آرتین_رحمانی

#سپهر_مقصودی

#دانیال_پابندی

را با ضرب مستقیم گلوله از پای در آورده است. از سوی دیگر در سقز یک فرهنگی بازنشسته به نام #عبدالرحمان_بختیاری، هم با شلیک مستقیم سرکوبگران کشته شد.

ما معلمان علیه این کشتارهای جنایتکارانه فریاد می‌کشیم و اجازه نخواهیم داد رویای “رنگین‌کمانی کیان” به دست فراموشی سپرده شود. ما رنج‌ها و اشک‌های مادری که از ترس دزدیدن جنازه طفل ده‌ ساله‌اش مجبور بود تا صبح تن بی‌جانش را با “یخ‌ ” نوازش کند را تا آزادی و رهایی در حافظه‌ی بلند ظلم ستیزی‌مان زنده نگاه خواهیم داشت.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکومیت قاطعانه کشته شدن مردم بی‌گناه مخصوصا این چهار دانش آموز مظلوم و معصوم و قتل فرهنگی بازنشسته سقز و تمامی کشته‌شدگان راه “آزادی و برابری” بار دیگر همراهی خود را با موج جدید اعتصابات اعتراضی کارگران، دانشجویان، کسبه و بازاریان و آحاد مردم در سراسر کشور اعلام داشته و از همه معلمان شاغل و پیشکسوتان بازنشسته و دانش آموزان شجاع در مدارس دولتی و غیردولتی سراسر ایران تقاضا دارد که روز یکشنبه ۲۹ و دوشنبه ۳۰ آبان، با تعطیل کردن مدارس و خودداری از رفتن به مدرسه، یاد و نام این جان باختگان و همه قربانیان کشتار دو ماه اخیر را گرامی بدارند. این شورا در خصوص نگرانی شدید از جان عزیز کودکان و اعتراض به قتل حکومتی آنان، از مادران و پدران گرامی درخواست می‌کند که روز یکشنبه و دوشنبه کودکان خود را به مدرسه نفرستند.

در خاتمه این شورا با لحنی قاطعانه رو به حاکمیت می‌گوید که این آغاز فصل جدیدی از اعتصابات سراسری معلمان خواهد بود. حاکمیت باید بداند که خاطره‌ی خون و خونریزی مشمول گذر زمان نخواهد شد و ما معلمان هم‌صدا با مردم سراسر ایران فریاد می‌زنیم که کشتن هر نفر، یعنی ملحق شدن هزاران هزار نفر دیگر به اعتراضات آزادی‌خواهانه‌ مردم ایران است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۷ آبان ۱۴۰۱

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا