حقوق بشر

چهار شهروند اهل مهاباد با شلیک گلوله جنگی نیروی حکومتی کشته شدند

در ادامه روند فزاینده شلیک مستقیم با سلاح جنگی از سوی نیروهای حکومتی، آزاد حسین‌پور، محمد احمدی گاگش، مهران رحمانی و کمال احمدپور در مهاباد کشته شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز جمعه ٢٧ آبان ۱۴۰۱ (١٨ نوامبر ٢٠٢٢) محمد احمدی گاگش ۴۳ ساله پس از برگشتن مردم از مراسم خاکسپاری آزاد حسین‌پور با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شد.

جزئیات ویدئویی که به دست هه‌نگاو رسیده، نشان می‌دهد که محمد احمدی گاگش در حالی که روی پشت بام منزل خود ایستاده است، از ناحیه سر هدف گلوله نیروهای حکومتی قرار می‌گیرد.

آزاد حسین‌پور شامگاه پنج‌شنبه و در جریان مقاومت مردمی مهاباد از ناحیه پشت هدف تیراندازی نیروهای حکومتی قرار گرفته و جانش را از دست داده بود.

کمال احمدپور، شهروند دیگر اهل مهاباد نیز، شامگاه جمعه ۲۷ آبان بر اثر اصابت گلوله جنگی نیروهای حکومت به شدت مجروح و در حین انتقال به بیمارستان “خمینی” این شهر جانباخت. وی متاهل و پدر دو فرزند می‌باشد. پیکر کمال احمدپور امروز شنبه با حضور شمار زیادی از شهروندان مهابادی به خاک سپرده شد.

همچنین، مهران رحمانی شهروند اهل مهاباد که در جریان مقاومت مردمی این شهر در شامگاه پنج‌شنبه ۲۶ آبان به شدت مجروح شده بود، روز جمعه پس از دو روز در اثر جراحات وارده در بیمارستان “خمینی” ارومیه جانباخت.

مهران رحمانی در در جریان مقاومت مردمی در محله بری‌شیلان مجروح شده بود و مراسم خاکسپاری وی امروز در روستای قالو از توابع مهاباد برگزار شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا