گوناگون

مشخص شد کی بدنبال سوریه سازی است

حالا که فیلم ها و تصاویر هجمه مسلحانه و استفاده از ابزارآلات جنگی در شهرهایی چون مهاباد، جوانرود و…منتشر می شود و حتی صدای نماینده مهاباد در مجلس را هم درآورده، بر همگان مشخص شده است که مردم صرفا بدنبال بیان مسالمت آمیز اعتراضات خود هستند و این حاکمیت است که قصد دارد با خشونت ورزی و حمله جنگی به مردم آنها را تحریک به تقابل نماید و مردم کشورمان را از سناریوی سوریه سازی بهراساند.

هوشیاری مردم کرد و بومرنگ ترفندهای حاکمیت

یک بازنشسته خودخواسته سپاه

از آغاز خیزش سراسری مردم کشورمان، مسئولان و مغزهای به اصطلاح متفکر امنیتی نظام سناریوهایی را برای پایان دادن به اعتراضات و سرکوب آن طراحی و امتحان کردند اما همه آنها با شکست روبرو شد و برخلاف پیش بینی آنها و حتی ناظران بیطرف و غیرحکومتی، اعتراضات مردم در اشکال مختلف بیش از دو ماه تداوم داشته است.

حادثه زاهدان، ایذه و حملات هوایی به اقلیم کردستان عراق و بزعم برخی ناظران حتی حادثه شیراز با این هدف رخ داده اند که فضای اعتراضات خشونت آلود شده و زمینه برای سرکوب خشن آن فراهم شود و همزمان دستگاه تبلیغاتی حاکمیت بر طبل سوریه سازی و ترساندن مردم و دلسوزان کشور از ادامه اعتراضات بکوبد. با این حال هیچیک از این اتفاقات جواب نداد و همگی همانند بومرنگ به خود حکومت برگشت و اعتراضات بطور گسترده تری نیز ادامه یافته است.

حالا شاهد هجمه سنگین با انواع سلاحهای سبک و سنگین به مردم بی دفاع شهرهای کردنشین هستیم که با وجود انواع و اقسام ترفندهای نیروهای امنیتی و نظامی برای تحریک آنها به خشونت ورزی، این مردم با هوشیاری تمام نه تنها از خشونت پرهیز کرده اند بلکه در شعارهای خود و اعلام همدلی و همبستگی با سایر مناطق کشور و پرهیز از هرگونه شعار شائبه برانگیزی که بهانه بدست حکومت بدهد، خط بطلانی بر انگ زدن های نیروهای امنیتی و رسانه های وابسته به آنها کشیده اند.

حالا که فیلم ها و تصاویر هجمه مسلحانه و استفاده از ابزارآلات جنگی در شهرهایی چون مهاباد، جوانرود و…منتشر می شود و حتی صدای نماینده مهاباد در مجلس را هم درآورده، بر همگان مشخص شده است که مردم صرفا بدنبال بیان مسالمت آمیز اعتراضات خود هستند و این حاکمیت است که قصد دارد با خشونت ورزی و حمله جنگی به مردم آنها را تحریک به تقابل نماید و مردم کشورمان را از سناریوی سوریه سازی بهراساند. بنظر می رسد این گونه اقدامات آخرین ترفند و دارایی نهادهای نظامی و امنیتی حکومت برای سرکوب معترضان است در حالیکه با این روشها نه تنها مردم میدان را خالی نخواهند کرد بلکه جمهوری اسلامی هم اخلاق را بیش از پیش می بازد و هم بیش از گذشته مشتش برای مردم ایران و دنیا باز می شود و جز رسوایی برای خود ثمری به بار نخواهد آورد./سحام نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا