فرهنگی

هشدار خانه سینما: اعتصاب، قطع همکاری با صدا و سیما

خانه‌سینمای ایران در بیانیه‌ای هشدار داد در صورتی که تهدیدها و بازداشت‌ها پایان نیابند و سینماگران بازداشت‌شده آزاد نشوند، از اعضای خود خواهد خواست تا “دست به اعتصاب زده، از همکاری با پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی خودداری کرده و در برابر سازمان سینمایی تحصن کنند.”…
در این بیانیه گفته شده پیگیری‌ها برای آزادی سینماگران بازداشت‌شده تا کنون نتیجه‌ای نداشته و در روزهای گذشته احضار‌ها و بازداشت‌های جدیدی هم صورت گرفته است.

خانه سینما تأکید کرده اتهام‌هایی نظیر “اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب‌و همراهی با رسانه‌های بیگانه” را که به سینماگران نسبت داده شده “غیرواقعی” می‌داند.

در تازه‌ترین مورد هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی، دو هنرپیشه‌ای که بدون‌حجاب اجباری مقابل دوربین ظاهر شده بودند، بازداشت شدند. از زمان آغاز اعتراضات سراسری تعداد زیادی از فیلمسازان، بازیگران، چهره‌های سرشناس هنری و فرهنگی احضار یا بازداشت شده‌اند.
در این ارتباط و همچنین در باره حمله ددمنشانه به کردستان، هنرمند مردمی و متعهد، کیهان کلهر، به ایستادگی و مقاومت تاکید کرده است.

کیهان کلهر، موسیقیدان و نوازنده در صفحه اینستاگرام خود خواستار حمایت از ساکنان مناطق کردنشین شد.

او در استوری خود نوشت: “صخره‌های زاگرس در برابر چشممان به دره می‌غلتند، دماوند، غیرت کن و آتشفشان شو.”

این موسیقیدان در ادامه آورده است: “سالها پوست کردستان این محبوب بالابرز را زنده زنده کَنده‌اند، بایستیم و نگذاریم سر از تنش جدا کنند.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا