حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۴ شهروند در شهرهای مختلف

طی روزهای اخیر، ۴ شهروند با اسامی مبینا بوکایی، سارو کریم پور، صهیب نادری، بیان صالحی توسط نیروهای امنیتی در شهرهای تهران، سقز و سنندج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همزمان، ساناز شوهانی معلم بازداشتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران و سقز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

هویت این شهروندان “مبینا بوکایی، ۲۳ ساله، اهل سنندج و ساکن تهران و سارو کریم پور، فرزند صلاح و اهل سقز“ توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای کریم پور به هرانا گفت: “روز سه شنبه ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱، سارو کریم پور در پی هجوم نیروهای امنیتی در منزل پدری او بازداشت شده است. تاکنون پیگیری های خانواده وی مبنی بر وضعیت و محل نگهداری فرزندشان بی نتیجه بوده و این امر موجب نگرانی این خانواده شده است.“

همچنین به گفته یک منبع آگاه “خانم بوکانی در روز دوشنبه ۳۰ آبان ماه سال جاری، در جریان اعتراضات سراسری در محله نازی آباد تهران توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت شد.”

از سوی دیگر پنجشنبه شب ۳ آذر ماه ۱۴۰۱، دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در سنندج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

کولبرنیوز هویت این شهروندان را “صهیب نادری و بیان صالحی از فعالین مدنی و کارگری ساکن سنندج” عنوان کرده است.

علاوه براین، شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، از آزادی ساناز شوهانی معلم بازداشتی با تودیع قرار وثیقه از زندان خبر داد.

آزادی خانم شوکانی با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی، به شیوه موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

براساس این گزارش، ساناز شوهانی، معلم در روز چهارشنبه ۱۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود (مرکز روانشناسی) در رامسر بازداشت شد. وی در طول دوران بازداشت در زندانهای ساری و تنکابن نگهداری شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا