حقوق بشر

جان‌باختن دو شهروند در اثر شدت جراحات در بیمارستان‌های ارومیه و سنندج

عصر یکشنبه ۵ آذر، شورش نیکنام، شهروند ۳۳ ساله که در تاریخ ۲۶ آبان در جریان اعتراضات مردمی مهاباد زخمی شده بود به دلیل شدت جراحات در بیمارستان سیدالشهدا ارومیه جان خود را از دست داد.

عصر یکشنبه ۵ آذر، شورش نیکنام، شهروند ۳۳ ساله که در تاریخ ۲۶ آبان در جریان اعتراضات مردمی مهاباد زخمی شده بود به دلیل شدت جراحات در بیمارستان سیدالشهدا ارومیه جان خود را از دست داد. در همین روز رضا کاظمی، کودک ۱۶ ساله که در تاریخ ۱ آذر با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران زخمی شده بود در اثر شدت جراحات در بیمارستان کوثر سنندج جان باخت.

بنا به اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، شورش نیکنام در تاریخ ۲۶ آبان در جریان اعتراضات مردمی محله پشت‌تپ مهاباد از سوی نیروهای سپاه پاسداران هدف تیراندازی با گلوله جنگی قرار گرفت و به شدت زخمی شد. وی طی ده روز گذشته در بیمارستان سیدالشهدا ارومیه تحت تدابیر شدید امنیتی بستری شده بود.

شامگاه ۱ آذر شبکه حقوق بشر کردستان با انتشار ویدیویی از زخمی شدن یک کودک ۱۶ ساله به نام رضا کاظمی در نزدیکی شهر موچش در استان کردستان با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران خبر داد. این کودک پس از انتقال به بیمارستان کوثر به دلیل شدت جراحات در کما به‌سر می‌برد و عصر روز یکشنبه ۶ آذر به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد.

بر اساس آمار گردآوری شده از سوی شبکه حقوق بشر کردستان از آغاز خیزش سراسری مردم ایران در پس قتل حکومتی ژینا مهسا امینی تاکنون دست‌کم ۱۰۹ شهروند کُرد در جریان اعتراضات مردمی در شهرها و روستاهای کردستان و دیگر مناطق ایران توسط نیروهای نظامی-امنیتی جمهوری اسلامی ایران کشته شده‌اند. ۱۲ نفر از جان‌باختگان کودک هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا