گوناگون

فایل صوتی محرمانه: ۷۰ درصد بازار در روز ۲۴ آبان تعطیل بود؛ ۷۰ تا ۱۰۰درصدی اعتصاب عمومی در ۲۱ استان کشور موفقیت داشت!

لزوم برخورد قهری با کشف حجاب کنندگان در فضای مجازی و دستور برای اصلاحات اساسی در نظام حکمرانی از جمله موارد طرح شده در فایل صوتی محرمانه سران سپاه است که ناتوانی رژیم “ولایی” در برابر مطالبات مردمی حکایت دارد…..

همزمان با هفتاد و پنجمین روز خیزش انقلابی در میهن بلازده ما، اعتراض و اعتصاب های گوناگون در نقاط مختلف کشور همچنان ادامه دارد. روز گذشته علاوه بر اعتصاب کامیونداران که بعدهای گسترده‌ای داشته و دارد ، در بسیاری از دانشگاه ها نیز اعتصاب و تجمع ادامه ادامه یافته و در شهر های مختلف نیز اعتراض های مردمی با شعار های ضد حکومتی برپا بود. به رغم محدودیت های شدید اینترنتی تصویر ها و ویدئو های تازه ای از اعتراض مردمی  در برخی از شهرها بعد از سرکوب خونین کردستان، انتشار یافته است. در این وانفسا، قاسم قریشی، جانشین فرمانده بسیج  در گفتگو با مزدوران رسانه ای حکومت فاش کرده اعتصاب عمومی به مناسبت سالگرد قیام آبان ۹۸ در ۲۱ استان کشور موفقیت ۷۰ تا ۱۰۰درصدی داشته است.
در فایل صوتی کامل جلسه محرمانه سردار قاسم قریشی، جانشین فرمانده بسیج با مسئولان امنیتی که کانال تلگرامی بلک ریوارد آن را منتشر کرده است، موضوعات مختلفی مورد بحث قرار می‌گیرد. از جمله درباره جمعه خونین زاهدان تلویحا تیراندازی به داخل مسجد و نیز به رگبار بستن کلانتری زاهدان تایید می‌شود.
در پرسشی در این باره که آیا کلانتری در لحظه تیراندازی مورد هجوم واقع شده بوده و کسی داخل آن شده بوده یا نه، فرد پاسخ‌دهنده می‌گوید خیلی مشخص نیست.
در بخش دیگری از این فایل گفته می‌شود که تعداد زنان شرکت‌کننده در تجمعات “متاسفانه” رو به افزایش گذاشته است.
درباره اعتصابات در ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان گفته می‌شود تنها در روز ۲۴ آبان تا ساعت دو بعدازظهر در ۲۱ استان میانگین تعطیلی بازار ۷۰ درصد بوده است.
در بخش دیگری از این جلسه محرمانه درباره تعداد روبه فزونی هنرپیشگانی که در شبکه‌های اجتماعی کشف حجاب می‌کنند صحبت شد و یکی از حاضران پیشنهاد داد که فیلم‌های این هنرپیشگان باید توقیف شود.
فرد دیگری در این باره می‌گوید: «باید از طرف وزارت ارشاد به تهیه‌کننده‌ها دستور داده بشه که فیلم‌هایی که هنرپیشه‌هاش کشف حجاب کردن باید توقیف بشن؛ اونوقت خود تهیه‌کنندگان به هنرپیشه‌ها میگن خفه شین. مشکل اینجاست که اینها حاضر نیستند هزینه بدن، دولت نمی‌خواد هزینه بده. تهیه‌کننده‌ باید شکایت کنه و تا وقتی وزیر ارشاد چیزی نگفته تهیه‌کننده‌ نمی‌تونه شکایت کنه.»

خسته شدن نیروهای سرکوب

در بخش دیگری درباره دیدار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی با ماموران به سخنان او اشاره می‌شود که از نیروهای انتظامی خواسته با دیدن تظاهرکنندگان “نبازند”.
همچنین به وضع معیشتی آنها اشاره و گفته شد اینها که در “کف خیابان مشغول مبارزه هستند” هفت هشت میلیون تومان حقوق می‌گیرند.
فرد دیگری گفت: «فکری به حال بدنه ناجا کنید، اخبار خوبی از بدنه ناجا نداریم، روحیه خوبی ندارند، خسته شدند به خصوص پس از عزل مسئول ناجای سیستان.»
در اینجا چندین نفر از عزل مسئول ناجای استان سیستان و بلوچستان انتقاد کردند و گفتند حتی اگر مجبور به عزل بودند باید به او مسئولیت دیگری در جای دیگری می‌دادند.
پس از وقایع جمعه خونین زاهدان، فرمانده انتظامی زاهدان و رئیس کلانتری ۱۶ عزل شدند.

دستور برای اصلاحات اساسی در نظام حکمرانی کشور

در این جلسه گفته می‌شود خامنه‌ای دستوری برای ایجاد اصلاحات اساسی در نظام حکمرانی کشور صادر کرده و این موضوع در مرحله جمع‌آوری نظرات و بررسی‌ها قرار دارد.
ظاهرا محمدباقر قالیباف مسئول هماهنگی و جمع‌آوری نظرات در این باره شده است.

رأی‌گیری برای تعطیلی فضای مجازی

در این جلسه گفته می‌شود در مرکز کنترل فضای مجازی موضوع تعطیلی تمامی شبکه‌های اجتماعی به رأی گذاشته شده و همه رأی به تعطیلی شبکه‌های اجتماعی داده‌اند: «اما متاسفانه هم در مجلس هم در دولت به خاطر شعارهای رئیسی خیلی همراهی نمی‌کنن و الان زمزمه بازشدن واتساپ هست. اگه از این فرصت استفاده نکنیم دیگه بعدا نمی‌شه.»
در این جلسه، آماری ارائه می‌شود که گفته شده عباس مرادی، مدیرکل نظارت و ارزیابی فناوری مرکز ملی فضای مجازی درباره میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی تهیه کرده است.
در این آمار از جمله گفته می‌شود که کاربران اینستاگرام که قبل از اخلال در اینترنت ۵۲ میلیون نفر بوده‌اند در حال حاضر به ۱۳ میلیون نفر رسیده‌‌اند.

درباره استفاده از اپلیکیشن‌های داخلی نیز گفته می‌شود که نظر مثبتی از سوی مردم وجود ندارد و “به زور چماق نمی‌توان مردم را به سمت اپلیکیشن‌های داخلی هل داد باید کار مطالعاتی انجام شود”.

از بررسی آمار استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی و داخلی چنین نتیجه‌گیری می‌شود که “حدود ۴۰ میلیون نفر تصمیم خود را گرفته و تکلیفشان را روشن کرده‌اند و آن‌طرفی هستند اما ۲۶ میلیون قشر خاکستری هستند و باید روی این ۲۶ میلیون کار شود”.

یک نظر این است که اگر همه پروکسی‌ها بسته شود این ۲۶ میلیون نفر به سمت اپلیکیشن‌های داخلی می‌روند. البته با این نظر مخالفت می‌شود.

بی‌خبری از سه خواهر بازداشت‌شده

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه خواهر به نام‌های سپیده، پگاه و پرتو شهوندی که روز یکشنبه ۲۹ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند، “بصورت بلاتکلیف در زندان قرچک ورامین به سر می‌برند”.
یک منبع آگاه در این رابطه به هرانا گفت که “این سه خواهر در بهشت زهرای تهران دستگیر شدند”.
پرتو شهوندی، دانشجوی رشته دکترای ریاضی در دانشگاه تربیت مدرس و سپیده شهوندی نیز فارغ‌التحصیل دانشگاه امیرکبیر است. هر سه خواهر ورزشکار و عضو کانون کوهنوردان تهران هستند.

اتهام محاربه به یکی از دستگیرشدگان کُرد 

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان، نیروهای اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ده‌ها شهروند کُرد را در شهر سرابله استان ایلام بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. گفته می‌شود یکی از شهروندان بازداشت‌شده به نام جواد فریادیان به “محاربه” متهم شده است.

در خبری دیگر، نگرانی از اعدام چهار فعال سیاسی کُرد در جریان اعتراضات در کردستان مطرح شده است. این چهار فعال کُرد اواخر تیرماه در ارومیه دستگیر شدند و تا کنون هیچگونە اطلاعی از وضعیت آنها در دسترس نیست. بیم آن می‌رود که با گسترش اعتراضات و به منظور ایجاد رعب و وحشت این چهار زندانی اعدام شوند.
نام این چهار نفر وفا آذربار، محسن مظلوم، محمد فرامرزی و پژمان فاتحی اعلام شده است.

سفر نخست‌وزیر عراق به ایران

به گزارش ایلنا، محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق روز سه‌شنبه ۸ آذر به تهران خواهد رفت. ایلنا نوشته: «به نظر می‌رسد السودانی در این سفر درباره حملات ایران به اقلیم کردستان و میانجیگری در پرونده گفت‌وگوی ایران و عربستان رایزنی کند.»
گفته شده سودانی حامل پیامی از طرف مسئولان اقلیم برای مقامات جمهوری اسلامی در ارتباط با حملات اخیر سپاه به این منطقه است.
با بالا گرفتن اعتراضات در مناطق کردنشین، سپاه پاسداران در چندین مورد به اقلیم کردستان حمله هوایی، موشکی و پهپادی کرده و مدعی شده که “مواضع نیروهای مخالف کرد” را هدف قرار داده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا