جوانان

بیانیه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس طی بیانیەای از اعتراض های مردمی حمایت کرده و اقدام های ضد امنیتی در فضای دانشگاه‌های کشور را محکوم کردند….

متن بیانیە بە این شرح است:

پس از قریب به هفتاد روز از شروع اعتراضات و اعتصابات سراسری و حضور یکپارچه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در خط مقدم این اعتراضات، اکنون مقامات دانشگاه‌ها با همکاری نهادهای اطلاعاتی و امنیتی با هدف مرعوب و منکوب کردن دانشجویان دست به اقداماتی غیرقانونی، غیراخلاقی و بی‌شرمانه در دانشگاه‌ها زده‌اند. دانشگاه تربیت مدرس نیز از همان روزهای نخست جنبش مردمی شاهد تجمعات خودجوش اعتراضی در محکومیت اقدامات غیرقانونی و غیرمسئولانه مقامات سیاسی و امنیتی کشور بوده است. از نخستین روزهاى شروع تجمعات در دانشگاه تربیت مدرس، طرح شعارهای رادیکال در حمایت از دانشجویان سیاسی و عقیدتی، شعارهایی در حمایت از کارگران و خواست به حق آزادی زندانیان و بازداشتی‌ها و محکومیت سرکوب و کشتار هم‌وطنان بی‌دفاع از کوردستان تا بلوچستان، باعث شده تا مسئولان و روسای دانشگاه به تکاپو افتاده تا بی هیچ منع عرفی، اخلاقی و قانونی به تهدید و ارعاب دانشجویان بپردازند.

بسیاری از دانشجویان معترض طی تماس‌های تلفنی متعدد توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی تهدید شده‌اند.

اخیرا پرتو شهروندی دانشجوی دکتری ریاضی توسط نهادهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه زندان قرچک منتقل شده است و از وضعیت او اطلاعاتی در دست نیست.

همچنین درب‌های دانشگاه مجهز به سیستم کارت‌خوان شده تا از ورود برخی دانشجویان ممانعت به عمل آید. بسیاری از دانشجویان پشت درب‌های دانشگاه مانده‌اند و تعداد بسیاری به کمیته انضباطی احضار شده‌اند. کمیته انضباطى دانشگاه بدون هیچگونه پشتوانه قانونی اقدام به بستن سامانه آموزشی گلستان و همچنین سامانه تغذیه دانشجویان معترض کرده و کارت دانشجویى آنها را با ارعاب و تهدید ضبط کرده و از خدمات رفاهی (خوابگاه) محروم کرده‌اند!

در جلسات این کمیته بدون ارائه شواهدی از عمل غیرقانونی توسط دانشجویان اتهاماتی بی‌اساس و واهی مانند اقدام علیه امنیت ملى، توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام را به دانشجویان معترض نسبت داده‌اند.

لازم به ذکر است عناصر ناشناس و مشکوک در فضای مجازی با عنوان (گاندو تربیت مدرس در تلگرام) به شکلی خرابکارانه اقدام به پرونده‌سازی ‌جعلی علیه دانشجویان کرده‌اند. جالبتر آن است که کمیته انضباطی دانشگاه به کلی پوست انداخته و در قالب بازجو و بازپرس از هیچگونه توهین و تهدید کوتاهی نکرده، دانشجویان را از حق دسترسى به وکیل محروم نموده و آنان را مجبور به امضاى تعهدنامه اجباری کرده‌اند که به لحاظ حقوقی می‌تواند پیامدهاى نامطلوبی براى دانشجویان داشته باشد. روش این بازجویان سواستفاده از بى‌اطلاعى دانشجویان از قوانین حقوقى است.

در این راستا ما دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس یکصدا حمایت خود را از جنبش انقلابی مردم ایران مجددا اعلام کرده، آزادی بدون قید و شرط “پرتو شهوندی” و تمامی دانشجویان بازداشتی را خواهانیم، خواستار کوتاه شدن دست نهادهای امنیتی از دانشگاه‌ها هستیم و خود را بیش از پیش متعهد به جنبش آزادی‌خواهانه مردم ایران می‌دانیم.
بی شک حق بر باطل پیروز است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا