بین‌المللی

پلیس سودان معترضان را با گاز اشک آور متفرق کرد

پلیس سودان معترضانی را که در مقابل ساختمان پارلمان این کشور تجمع کرده بودند، با شلیگ گاز اشک آور متفرق کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، شاهدان عینی اعلام کردند که هزاران معترض درصدد ورود به ساختمان پارلمان این کشور بودند، ولی نیروهای امنیتی و پلیس با شلیگ گاز اشک آور آنها را متفرق کردند و تظاهرکنندگان نیز به سمت آنها سنگ پرتاپ کردند.

بر اساس این گزارش، خیابان های اصلی و فرعی شهر «أم درمان» شاهد درگیری های شدید میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان بود.

معترضان با در دست پرچم سودان، شعارهایی را علیه دولت نظامی سردادند و خواستار بازگشت دولت دمکراتیک و مدنی شدند.

گفتنی است، سودان به صورت روزانه شاهد اعتراضات مردمی است و معترضان مخالف اقدامات عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی انتقالی هستند و اقدامات او را به منزله «کودتای نظامی» می دانند.

این در حالی است که عبدالفتاح برهان اخیرا در سخنرانی در یک پایگاه نظامی در شمال خارطوم پایتخت سودان گفته است: ما از احزاب سیاسی خواستیم که مذاکره کنند و هیچ گروه یا حزبی نباید انتظار داشته باشد همه طرف‌ها از طرحی که او ارائه کرده است، پیروی کنند. همه باید بدون قید و شرط پای میز مذاکره بنشینند.

رئیس شورای حاکمیتی سودان افزود: ارتش از هیچ گروه و حزب خاصی جانبداری نخواهد کرد و نیروهای مسلح و نظامی، خطوط قرمزی هستند که نباید به آن متعرض شد. ما به کسانی که می‌خواهند پشت ارتش پنهان شوند هشدار می‌دهیم و به ویژه به دو گروه «کنگره ملی» یا «نهضت اسلامی» اعلام می‌کنیم که دور شوید و دست از نیروهای مسلح بردارید. ما با انقلاب هستیم و اجازه بازگشت رژیم حاکم سابق را نخواهیم داد. ارتش، کنگره ملی را به قدرت برنمی‌گرداند؛ ۳۰ سال در رأس قدرت بودن برای شما کافی است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا