حقوق بشر

وضعیت وخیم جسمانی آرش صادقی در زندان

طبق اخبار منتشر شده وضعیت جسمانی آرش صادقی در زندان وخیم گزارش شده؛ پدر آرش اعلام کرده مسئولین زندان از رساندن داروهای ضروری برای کنترل بیماری سرطان وی خودداری می‌کنند.

کلمه – ابوالفضل قدیانی

آرش یکی از مظلومترین زندانیان سیاسی است که در زندان مبتلا به سرطان شد و رنج و مشقت بیش از ۶ سال زندان را تحمل کرد. در زندان اقدام به طولانی‌ترین اعتصاب غذا کرد؛ سرکوبگران هم کینه‌توزانه به نگهداشتن او در زندان اصرار می‌ورزیدند و از دسترسی او به درمان مؤثر ممانعت به عمل می‌آوردند اما آرش همچنان بر موضع خود در برابر استبداد پایدار و مقاوم ایستاد.

پس از آزادی هم به مبارزه خود علیه استبداد ادامه داد تا این که مجدداً پس از حرکت انقلابی مردم دستگیر و زندانی شد. ممانعت سرکوبگران از رسیدن دارو به آرش صادقی اقدام به قتل اوست که از دید ملت پنهان نخواهد ماند.

همچنین اعلام شده رضا شهابی نماینده کارگران شرکت اتوسرانی واحد نیاز فوری به عمل جراحی ستون فقرات دارد؛ رضا سال‌هاست که از ناحیه ستون فقرات به شدت رنج می‌برد  و درد شدیدی راتحمل می کند به خصوص پس از دستگیریش در ۸ ماه قبل، بیماری وی رو به وخامت گذاشته است و مسئولین زندان که موظفند اقدام. لازم جهت درمان زندانی بیمار بعمل آورند در درمان تعلل می‌کنند.

در هر حال هر اتفاق سوئی که برای آرش صادقی و رضا شهابی‌، جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی، رسول بداغی و سایر زندانیان سیاسی که همگی غیر قانونی دستگیر شده‌اند رخ دهد تمامی سرکوبگران اعم از دستگاه قضایی، نیروهای امنیتی و مسئولان زندان مقصرند و مسئول و باید پاسخگو باشند؛ اما مقصر و مسئول اصلی علی خامنه‌ای، مستبد قدرت‌پرست ایران است که باید پاسخگو باشد؛ چرا که تمامی مظالم به خاطر تداوم حکومت غیر قانونی، غاصبانه و نامشروع اوست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا