گوناگون

“در هیچ جشنواره سینمایی شرکت نمی‌کنیم”

در پی اعتراض‌های مردمی و سرکوب شدید معترضان از سوی رژیم “ولایی”، فرمانده انتظامی تهران خواهان افزایش حقوق نیروهای امنیتی جهت مقابله با مردم ستمدیده و غارت شده، اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای کشور اعلام کردند در هیچ رویداد سینمایی پیش‌رو مشارکتی نخواهند داشت….

فرمانده انتظامی تهران در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس ضمن “دشوار” توصیف کردن ماموریت نیروهای پلیس در اعتراض های سراسری از آنها تقدیر و تشکر کرد.

حسین رحیمی در این مصاحبه  نیروهای امنیتی را امیدوار کرد که: “مقام های جمهوری اسلامی با تصویب قوانین حمایتی هر چه بیشتر هم در بعد مادی و معیشتی و هم در بعد افزایش اقتدار پلیس بیش از پیش به این ماموران توجه کنند.” تا نان های آغشته به خون مردم بی گناه را بیشتر لیس کنند.

این در حالی است که در پی سرکوب شدید معترضان در دانشگاه‌ها و خیابان‌های ایران، شورای حقوق بشر سازمان ملل سوم آذر با اکثریت آرا تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای رسیدگی به نقض حقوق بشر در خلال اعتراضات سراسری ایران را تصویب کرد.

با نزدیک شدن به جشنواره سینمایی فیلم فجر هیات مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به اعتراضات سراسری مردم ایران و شرایط حاکم به جامعه و رفتار نهادهای حکومتی با جامعه سینمایی روز شنبه ۱۲ آذر اعلام کرد: «اعضای این هیات مدیره در هیچ رویداد سینمایی پیش‌رو مشارکتی نخواهند داشت.»

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: «در ماه‌های آتی در هیچ‌ یک از جشنواره‌های پیش رو هیچ حضوری نداشته و نخواهیم داشت و هیچ مسئولیتی را هم نمی‌پذیریم».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا