بین‌المللی

باید با دخالت‌های خارجی مقابله شود

معاون دبیر کل سازمان همکاری شانگهای بر لزوم مبارزه اعضا با دخالت‌های بیگانگان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «اریک آشیموف»، معاون دبیرکل سازمان همکاری شانگهای تاکید کرد که کشورهای عضو باید اعتماد متقابل را تقویت و با تلاش‌ها برای مداخله خارجی مقابله کنند.

وی گفت: «تقویت اعتماد به یکدیگر، مقابله قاطعانه با تلاش‌ها برای مداخله خارجی، تقویت روند افزایش تعداد کشورهای تشکیل‌دهنده سازمان و گسترش تماس‌ها و همکاری‌های بین‌المللی مهم است. در زمینه همکاری های امنیتی نیز ایجاد یک خط دفاعی قوی، بهبود کارآمدی مکانیسم های همکاری در این زمینه و کمک به حل مشکل افغانستان مهم است».

معاون دبیر کل سازمان همکاری شانگهای گفت: «در شرایطی که سازمان وارد دهه سوم فعالیت خود می شود، همه کشورهای عضو به این فکر هستند که چگونه با پیروی از الگوی مثبت سال‌های اخیر به تهدیدها و چالش های جدید پاسخ موثری دهند».

وی تاکید کرد: ‌«با توجه به این شرایط، کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای تنها راه مطمئن برای رویارویی با چالش‌ها را تقویت همکاری بین خود و تحریک عوامل توسعه در کشورهای خود می‌دانند. امروز ما باید یک وظیفه بسیار حیاتی را انجام دهیم و آن اجرای عملی و تبدیل توافق های به دست آمده در اجلاس سران سازمان به نتایج ملموس است».

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا