حقوق بشر

کودک‌ربایی نیروهای حکومتی؛ ۶ کودک در سنندج، کلاترزان و مریوان ربوده شدند

نیروهای حکومتی در سنندج، کلاترزان و مریوان، شش دانش‌آموز به نام‌های، آلا دستی، پیشوا احمدی، کارو فتحی، قانع لطفی، کاروان محمدی و اشکان دوستی را ربوده و به مکان نامعلومی انتقال دادند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز پنجشنبه ١٠ آذر (١ دسامبر ٢٠٢٢) نیروهای حکومتی قانع لطفی و کاروان محمدی، دو نوجوان ۱۷ ساله اهل روستای “دادانه کمانگر” از توابع سنندج را ربودند.

از سوی دیگر، روز چهارشنبه ۹ آذر (۳۰ نوامبر)، آلا دستی دختر ۱۵ ساله اهل سنندج در میدان اقبال (آزادی) این شهر توسط نیروهای حکومتی ربوده شده است.

در مریوان نیز، روز دوشنبه ٧ آذر ماه، اشکان دوستی، ١٧ ساله در محل کار خود واقع در محله “تپه موسک” توسط نیروهای حکومتی ربوده شده و اطلاعی از سرنوشت وی در دسترس نیست.

همچنین، روز یکشنبه ۶ آذر ماه، کارو فتحی و روز چهارشنبه دوم همان ماه، پیشوا احمدی، هردو ١٧ ساله و از اهالی روستای نگل از توابع بخش کلاترزان سنندج، پس از ربوده شدن توسط نیروهای حکومتی به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند.

از سرنوشت ومحل نگهداری این ۶ کودک اطلاع دقیقی در دسترس نیست و پیگیری‌های خانواده‌هایشان در این زمینه بی‌نتیجه مانده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا