زحمتکشان

حقوق‌های معوقه کلاهبرداری روشن و آشکار اسلام سیاسی از کارگران

عدم پرداخت ۱۸ ماه حقوق و مزایا

این کارگران گفتند: در ادامه پیگیری مطالبات صنفی خود روز گذشته به فرمانداری اهواز مراجعه کردیم و امروز نیز مقابل استانداری حاضر شدیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی منابع کارگری در قطار شهری اهواز در تشریح دلیل اعتراض خود گفتند: حدود یک ماه است برای وصول مطالبات معوقه مزدی خود مقابل کارگاه اعتراض می‌کنیم اما مسئولان هنوز پاسخی به ما نداده‌اند.

این کارگران گفتند: در ادامه پیگیری مطالبات صنفی خود روز گذشته به فرمانداری اهواز مراجعه کردیم و امروز نیز مقابل استانداری حاضر شدیم.

بر اساس گفته کارگران؛ آن‌ها از سال ۹۹ تاکنون ۱۸ماه مطالبات مزدی معوقه به همراه دو سال عیدی طلبکارند.

این کارگران اظهار داشتند: ما از سال ۹۱ همزمان با آغاز به کار پروژه قطار شهری اهواز برای حفظ اموال کارگاه پروژه متروی اهواز و اشتغال تلاش کردیم با این‌حال محل کارمان در این مدت به کرات تعطیل اعلام شده و آخرین بار در ماه‌های پایانی سال ۹۷ پروژه قطار شهری اهواز متوقف شد و کارگران آن به‌ جز ۱۱۳ نگهبان بیکار شدند.

به گفته یکی از کارگران؛ طی چند ماه گذشته پیمانکار با پیگیری برخی مسئولان وعده پرداخت بخشی از مطالبات ۱۸ ماهه کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز را داده اما هر روز که کارگران مطالبات خود را پیگیری می‌کنند، کارفرما می‌گوید که منابع مالی کافی برای پرداخت بدهی خود به کارگران در دست ندارد.

او با بیان اینکه چند سال است مشکل کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز غیرقابل حل باقی مانده است، در ادامه افزود: بعد از ماه‌ها اعتراض، کسی صدای ما را نمی‌شنود. با این حال کارگران متروی اهواز همچنان خواستار احقاق حقوق خود هستند.

وی با یادآوری اینکه کارگران پروژه قطار شهری اهواز سال‌ها در سخت‌ترین شرایط باعث سربلندی صنعت متروی کشور شده‌اند، افزود: شایسته نیست با مماشات حقوق کارگران به فراموشی سپرده شود.

او تاکید کرد: ما نیازمند حمایت مسئولان استانی هستیم تا قانون را برای وصول مطالباتمان به اجرا درآورند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا