حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ بازداشت و انتقال به زندان دو شهروند در شهرهای مختلف

طی روزهای اخیر فرنوش اسمی، شهروند اهل همدان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. همچنین پریا فرامرزی، نوجوان اهل پاسارگاد با گذشت حدود دو ماه از زمان دستگیری در زندان عادل آباد شیراز در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

خبرگزاری هرانا – هویت این شهروندان “پریا فرامرزی ۱۶ ساله، اهل و ساکن پاسارگارد و فرنوش اسمی ۱۸ ساله، اهل همدان” توسط هرانا احراز شده است.

روز سه شنبه ۱۹ مهرماه امسال، خانم فرامزی توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود واقع در پاسارگاد بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد. وی علیرغم گذشت ۵۶ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع نزدیک به خانواده خانم فرامرزی در این باره به هرانا گفت: “پریا فرامرزی از حدود یک ماه پیش ممنوع التماس و ملاقات شده و بازپرس پرونده او فردی به نام مجید درخشان است. پریا تنها یک نوجوان است و بی خبری از او تنها باعث افزایش نگرانی خانواده اش شده.”

از سوی دیگر، طی روزهای اخیر، فرنوش اسمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع در رابطه با خانم اسمی به هرانا گفت: “حدود دو هفته پیش فرنوش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و خانواده او تحت فشار نیروهای امنیتی هستند تا در این باره اطلاع رسانی نکنند.”

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا